SK Líšeň 2019 – FC Silon Táborsko 3:1 (1:0)

Branky: 27. Černín, 49. Sokol, 59. Čermák – 46. Dordić. Rozhodčí: Dorušák – Horák, Mojžíš. ŽK: (70. Vandas – 20. Kateřiňák). Diváků: 517.
Sestava Táborska: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Kosek – Kopřiva (78. Sojka), Kateřiňák – Varačka (78. Alexandr), Dordić (66. Šašinka), Sylla (66. Kronus) – Mach.

Domácí třetí tým tabulky vstoupil do utkání nadmíru aktivně a po necelé půlhodině hry z toho vytěžil vedení, o které se přesnou hlavičkou postaral vytáhlý forvard Černín1:0. Inkasovaná branka probudila v táborském týmu ofenzivní choutky. Ve zbytku poločasu si vytvořil hned několik příležitostí nejen na vyrovnání, ale i na plnohodnotný obrat ve skóre, zůstalo však jen u hrozeb a z proměny skóre sešlo.

Kdo se v úvodu druhé půle jen chvilku zpozdil u stánku či na cigaretce, přišel o druhý gól zápasu. K lítosti většiny z více než pěti stovek diváků probudil euforii na střídačce hostů, neboť se o ně postaral na zadní tyči hlídkující táborský útočník Dordić1:1. V tu chvíli – s ohledem na dosavadní průběh střetnutí – měli hráči od Jordánu plné právo pomýšlet na bodový zisk ze hřiště favorita, to by ovšem nesměli nechat ve svém vápně zcela nepokrytého Sokola, jenž vrátil vedení na stranu Líšně – 2:1. Od té chvíle už Brňané znovu našli pevnou půdu pod nohama, a když se deset minut po jejich druhé brance po sérii rohů prosadil Čermák a zvýšil na 3:1, bylo zřejmé, že dvoubrankové manko už domácí soubor ze svých rukou nepustí.

Vinou porážky v Líšni si mužstvo Táborska ve Fortuna národní lize přitížilo a kleslo na třináctou příčku tabulky, tým z moravské metropole se naopak posunul na druhou pozici. V neděli od 17 hodin nastoupí táborští fotbalisté na domácím stadionu k nesmírně důležité bitvě s předposlední Opavou, která na ně aktuálně ztrácí tři body.