Podle trenéra Miloslava Brožka, který zůstal vinou nemoci doma a musel vzít zavděk připraveným streamovým přenosem, byl vývoj první půle klíčovou položkou v pozdější remízové mozaice.
 „Fakt, že jsme nebyli v prvním poločase schopni vytěžit z převahy a vstřelit branku, podle mého rozhodl celý zápas. Šance jsme si k tomu vytvořili a poločas jsme měli pod kontrolou, ale nedařilo se nám využít standardky ani dobře rozjeté brejky. Kdybychom dali v první půli dva, tři góly, mohlo být po zápase,“ konstatoval kouč Táborska.

Jakkoliv měli táborští hráči v úvodním dějství optickou převahu a prokazovali více vůle po vstřelení gólu, do druhé půle vstoupili i díky bouřlivému proslovu trenéra Veselého lépe Východočeši. Kýžený první gól sice zručně vyrobil domácí obránce de Almeida, který si vynutil ve vápně soupeře faul a penaltu bezpečně proměnil, hostující celek ale pokračoval v důsledné hře a po zásluze srovnal krok díky střídajícímu Dostálkovi.


 „Soupeř ve druhém dějství změnil způsob hry, rozestavení, hru zjednodušil. Šli jsme do vedení z penalty, ale pak jsme přece jen byli v našem boku pasivnější a soupeř nás potrestal, přiznal po utkání Miloslav Brožek.

Na hře družiny od Jordánu se po obrátce postupem čas výrazně projevovalo tréninkové manko i chybějící síly z předchozích patálií s covidem.
 „Bylo to zřetelné, od nějaké sedmdesáté minuty nám docházela šťáva. V soubojích, v pohybu… Pochopitelně tím pádem vázly i herní činnosti,“ poznamenal k tomu domácí kormidelník.

Je pro jeho tým v započatém boji o záchranu remíza s do té doby sedmým týmem tabulky ziskovou položkou?


 „Kdyby nám někdo řekl, že budeme mít po dvou jarních kolech čtyři body, asi bychom hovořili o tom, že je to náš cíl. Jenže po utkání musím říct, že jsme měli i navíc,“ nechal se slyšet táborský kormidelník. „Bod je málo i vzhledem k té první půli, řadě standardek a nespočtu rohových kopů, které ale efekt nepřinesly. Musíme být nadále silní, odolní a jít krok za krokem za svým cílem,“ probouzí odhodlání Miloslav Brožek.

Nejbližší příležitost udělat další krůček za záchranou druhé nejvyšší soutěže bude mít Táborsko už v pátek, kdy ho čeká utkání 16. kola na půdě čtvrtého Ústí nad Labem.