Zato B-tým Táborska hrál v minulé sezóně krajský přebor a do divize se dostal jen díky tomu, že Roudné nepřihlásilo čtvrtou nejvyšší soutěž v republice.

Táborsko při své domácí premiéře nestačilo na dobře hrající Čížovou, kterou táhlo hlavně duo Janda, Jirouš a podlehlo tomuto celku 0:5.

První poločas zápasu otevřel žlutou kartu už ve 4. minutě Peterka, který zastavil míč rukou před pokutovým územím a nabídl tak hostům nebezpečnou standardní situaci. S tou si ale domácí obrana poradila a odvrátila balón na rohový kop.

První branka zápasu padla ve 20. minutě, kdy hostující obrana dobře zachytila útok Táborska a skvěle zvládnutý protiútok zakončil exligový hráč Martin Jirouš.

Druhou branku hostí přidal ve 36. minutě tentýž hráč, který si výborně naskočil na rohový kop a upravil skóre na 0:2.

Další zajímavá akce už se v první půli nezrodila, a tak šli do kabin ve veselejším rozpoložení hosté.

V úvodu druhé půle se hrál vyrovnaný zápas. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, protože na jedné straně by to znamenalo kontaktní gól a na druhé straně rozhodující gól.

V 63. minutě rozhodčí odpískal přímý volný kop proti brance domácích. Na dobrý centr si na zadní tyči vyskočil znovu nejvyšší muž na trávníku Martin Jirouš a zkompletoval tím hattrick.

Po této trefě se hra začala přelévat z jedné strany na druhou a své šance si vypracovala také mladá sestava Táborska, jenomže domácí hráči se nedokázali trefit mezi tři tyče, a tak přišel trest v podobě čtvrtého gólu. V 71. minutě Čížová vyšachovala domácí obranu a do prázdné brány uklidil míč Krasnyanyk.

Téměř identická situace se opakovala o dvě minuty déle, jen s tím rozdílem, že na konci akce stál Janda, který tak upravil na konečných 0:5.

Příští neděli zavítá mužstvo Táborska B do Prahy, kde se postaví proti Admiře, která v prvním kole padla v městském derby s Aritmou 1:2 až po penaltovém rozstřelu.

Vojtěch Kollárik