Výsledek střetnutí pochopitelně udělal radost tak trenérovi soběslavské družiny Radku Hajičovi. Ten ale zároveň přiznává, že konečný výsledek nekoresponduje s průběhem zápasu.

„Skoro sedmdesát minut až do našeho třetího gólu se hrálo vyrovnané utkání,“ ohlíží se za sobotním střetnutím. „Katovice hrály hodně útočně, obraně moc nedaly, a my jsme se jim v tomhle směru bohužel z velké části přizpůsobili,“ dodává Radek Hajič.

Jeho hlas byl proto v kabině Spartaku o přestávce hodně slyšet. „První poločas, to byl takový blázinec. Musel jsem klukům vyčinit,“ potvrzuje soběslavský kouč. „Naštěstí jsme dokázali na brzký vedoucí gól soupeře hned zareagovat. Ve druhé půli už se naše hra zlepšila a ukázala se naše větší zkušenost. Katovičtí vzadu hodně chybovali a doplatili na to,“ uzavřel Radek Hajič téma zápasu, jehož výsledek udržel mužstvo od Lužnice na lichotivé druhé příčce v tabulce divizní skupiny A.

Zajímavé je, že po utkání v Soběslavi skončil na vlastní žádost na lavičce Katovic trenér Roman Malý, jenž Otavu úspěšně vedl dlouhých deset let. Další dílčím příběhem sobotního duelu je první divizní gól domácího mladíčka Matyáše Brabce.

V sobotu Soběslavští zaútočí na další porci mistrovských bodů v Klatovech, kterým patří po pěti kolech 13. příčka.