Jihočeši v Domažlicích nezanechali špatný dojem. Soupeři, který ještě potřeboval k záchraně naplno bodovat, se herně vyrovnali a ve druhé půli jej i převyšovali, ale opět doplatili na špatnou produktivitu.

Rozhodující moment přišel krátce před přestávkou, konkrétně ve 43. minutě, kdy si hradecká obrana nepohlídala nabíhajícího Janču, který napřáhl před šestnáctkou a pumelicí nedal hostujícímu brankáři Vondrákovi šanci.

„V Domažlicích jsme odehráli vyrovnaný zápas, bohužel jsme v závěru prvního poločasu dostali gól do šatny. Nepohlídali jsme si náběh z druhé vlny a domácí hráč bombou zpoza vápna prostřelil brankáře. Ve druhé půli jsme byli lepší, aktivnější, vypracovali jsme si tři šance a trefili břevno, ale kýženého vyrovnání jsme se nedočkali. Utkání jsme sice prohráli, ale podali jsme slušný výkon,“ konstatoval jindřichohradecký trenér Roman Lukáč.

Jeho tým na před sebou už jen tři zápasy. Nejprve v neděli 2. června doma na stadionu u Vajgaru přivítá v tabulce šesté Hořovice (16 hodin) a pak pojede dvakrát na hřiště soupeřů – nejprve do Katovic, které už ohlásily, že v divizi skončí, i kdyby se zachránily, a v novém ročníku se přihlásí do krajské I. A třídy, a sezonu zakončí na půdě příbramského béčka, jemuž patří čtrnáctá příčka.

„Chceme se v posledním domácím utkání s Hořovicemi poprat o vítězství, kvalitním výkonem se rozloučit s fanoušky a také odčinit poslední domácí debakl s vedoucím plzeňským Petřínem. Zároveň bychom si tak definitivně stvrdili účast v této soutěži i pro příští sezonu bez toho, abychom se ohlíželi na další výsledky,“ podotkl kouč.

Jiskra Domažlice B – FK Jindřichův Hradec 1:0 (1:0)

Branka: 43. Janča. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Hes – Gerhardt, Ježek. Diváci: 150.
J. Hradec: Vondrák – Rezek, Licehamr, Rejthar, Hauser – Waník, Petr, Votava, Plucar, Škrleta (81. Pacholík) – Žilák (59. Filip).


Načítám tabulku ...