Domácí tým, kterému chyběly opory Waník a bratři Mischnikovi, se proti silnému soupeři z popředí tabulky prosadil v závěru první půle zásluhou kapitána Votavy, který při brejku prokázal dostatek rychlosti i důrazu a střelou pod brankářem zajistil svému celku vedení.

Severočeši během utkání prokazovali své nesporné kvality a nakonec se dočkali vyrovnání, když v 73. minutě domácí ani natřikrát nedokázali míč odvrátit do bezpečí a Kubinec skóroval prakticky do prázdné branky.

„Musím hráče pochválit. Po kolapsu v druhé půli v minulém utkání v Mariánských Lázních odmakali zápas na sto procent a přesvědčili se, že když na hřišti nechají maximum, mohou utkání i proti takhle kvalitnímu soupeři zvládnout, přestože jsme nebyli kompletní. Hosté ukazovali svou sílu po celý zápas, my proto hráli ze zabezpečené vlastní poloviny a chodili do rychlých brejků. Měli jsme z těchto situací pět šest vynikajících příležitostí, ale jejich neproměňování nás stálo lepší výsledek. Ale vzhledem k obrazu hry je remíza zřejmě spravedlivá,“ konstatoval jindřichohradecký trenér Roman Lukáč.

V dalším kole se tým od Vajgaru vypraví k jihočeskému derby do Českého Krumlova. Proti předposlednímu celku tabulky nastoupí v sobotu 11. května od 10.15 hodin.

FK Jindřichův Hradec – Baník Sokolov 1:1 (1:0)

Branky: 43. Votava - 73. Kubinec. ŽK: 2:2 (Škrleta, Vondrák – Schulz, Komberec). Rozhodčí: Janíček – M. Havlík, Lovětínský. Diváci: 152.
J. Hradec: Vondrák – Rezek, Licehamr, Rejthar, Hauser – Didek (90. Gráf), Plucar, Petr, Votava, Škrleta (89. Ježek) – Žilák (62. Pacholík).


Načítám tabulku ...