Otava Katovice – Petřín Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 37. J. Vonášek vlastní, 59. M. Provod. ŽK: 3:3 (Kotrba, Sigmund, Sládek – Vodrážka, Bednář, Heller). Rozhodčí: Wulkan – Vojáček, Hrivík. Diváci: 276.
Sestava Katovic: Provazník – Sigmund, Brabec, Michal Kynkor, Motl – Kotrba (63. Požárek), Vonášek – J. Štěch (63. Souhrada), Martin Kynkor, D. Bálek (78. Sládek) – Uher.

Asi se nedalo čekat, že by na lídra tabulky domácí vlítli a uhráli tři body. První půli však odehráli solidní. Dali si však vlastence. V té druhé již jasně dominoval soupeř. „Ukázalo se to, co nás velmi trápí. Dostáváme velmi laciné góly z ničeho a sami góly nedáváme. To je už třetí zápas, kdy jsme nevstřelili ani jeden gól, a i když si vytvoříme stoprocentní šanci, nejsme schopni ji proměnit. V naší hře je mnoho nepřesností. Podle mého názoru je tam málo pohybu, bojovnosti a důrazu. My jsme na fotbal příliš pasivní. Chybí nám důraz v osobních soubojích. Podáváme slabý výkon a nevím, jak tomu dát nový impuls, protože zkoušíme všechno možné. V pátek jsme dělali analýzy, přípravu, abychom hráčům dali čas. Mají to dobře připravené, vědí přesně, co na koho platí. A přesto z toho dostaneme dvakrát gól. To je špatně. Musí být mnohem větší odvaha a odpovědnost. Vím, že jsme hráli proti soupeři, který je na tom trochu jinak než momentálně my. Mají zkušené a rychlé fotbalisty, ale jsou to lidé z masa a kostí jako my. A myslím si, že jsme měli být mnohem kvalitnější. Místo toho, abychom vedli 1:0 v poločase, prohráváme po vlastním gólu a to je stále dokola,“ hodnotil utkání katovický trenér Lubomír Vašica.

Domácím navíc chyběla přesnost přihrávek, plno balonů domácí soupeři zbytečně odevzdali. „Když to zjednoduším, tak zápas rozhodly individuální dovednosti, které měl soupeř větší než my. U nás je to stále o prvním doteku, pak následuje špatná přihrávka. Přitom to na tréninku děláme. Snažíme se chyby odstraňovat. Ale bohužel přijde zápas a chyby se nám hromadí. V tom druhém poločase byla už znát i únava. Máme úzký kádr, hráči běhali hodně bez míče a to se pak ve druhém poločase projevilo. A zase dostaneme gól po chybě. Hráč, kterého jsme měli hlídat, aby nešel kličku vpravo, nás obejde právě na pravou nohu. Provoda jsme měli hlídat osobně na naší polovině a on nám dá gól prakticky do prázdné brány. To je pak těžké,“ povzdechl si trenér.