Oba soupeři už se v létě potkali v rámci přípravy na ligové boje a úspěšnější byli hráči Táborska, kteří potěšili své fandy vítězstvím 4:1.

Tentokrát ale stojí mužstvo Miloslava Brožka před novou a o poznání náročnější výzvou. Do duelu se středočeským soupeřem je nuceno přijmout roli papírového favorita a potvrdit nejen dosavadní neporazitelnost v hlavní soutěži, ale také kvalitní, byť nakonec smutkem ověnčený výkon ze středečního pohárového střetnutí s druholigovým Varnsdorfem (4:5 po penaltách).

Zatímco Jihočeši ozdobili svá tři vystoupení na scéně ČFL plným bodovým ziskem při skvostném skóre 10:2 (v Benešově 3:1, s Hostouní 4:1 a v Karlových Varech 3:0), příbramský B-tým počítal i ztráty. V zahajovacím střetnutí si jeho hráči vysloužili bod za „penaltovou“ prohru 2:3 v Karlových Varech a o týden později smutnili z nejtěsnější porážky na hřišti rezervy Viktorie Plzeň. Ryzí spokojenost navštívila šatnu borců od Litavky až ve třetím kole, kdy se zkušenými pendly v sestavě přehráli pražský Motorlet 3:0.

Právě poslední úspěch požene Příbramské vpřed v nedělním podvečerním duelu, zatímco domácí modro-bílá parta vsadí vedle aktuální výtečné formy i na pomoc svých fanoušků.