Domácí tým, který si definitivní záchranu ve třetí lize zajistil už v minulém utkání na Admiře, začal výborně a po trefách Sajtla s Kalouskem vedl v 22. minutě už 2:0. Do konce poločasu už se skóre neměnilo, přestože písecký Kalousek měl v 34. minutě nebezpečně vystřelil těsně nad břevno. V závěru poločasu se navíc vyznamenal domácí brankář Satrapa, když vltavínskému Tichému zneškodnil pokutový kop po faulu Vokurky.

Neúspěšný exekutor penalty si spravil chuť krátce po změně stran a snížil. Hosté převzali iniciativu a v 70. minutě střelou pod břevno srovnali skóre. To už v domácí brance úřadoval Lukeš, jenž vystřídal loučícího se Satrapu.

Rozhodnutí přinesla 86. minuta, v níž střídající Malý z úhlu prostřelil vltavínského brankáře Ulricha, který v ten moment asi neměl úplně čisté svědomí.

Miroslav Grobár, vedoucí mužstva Písku: „Konečně jsme vyhráli doma, což je super, a mohli jsme potěšit diváky. Ti vzhledem k tomu, že oba celky už nic nepotřebovaly řešit, takže se hrál oboustranně kvalitní, běhavý, rychlý a bezstarostný fotbal. Vedli jsme 2:0, hosté ve druhé půli dokázali vyrovnat, ale v závěru jsme výhru strhli na svou stranu, za což jsme moc rádi. Po hodině hry jsme střídali gólmana Satrapu, který u nás kvůli časovému zaneprázdnění končí, aby si užil zasloužené ovace. Děkujeme mu za dobré služby a přejeme mu hodně štěstí v dalším angažmá. Vltavín se představil jako velmi kvalitní protivník a zřejmě bude ještě lepší, protože jsme se dozvěděli, že jej začala vlastnit Sparta.“

FC Písek – Loko Vltavín 3:2 (2:0)

Branky: 17. Sajtl, 22. Kalousek, 86. Malý – 48. Tichý, 70. Matějka. Rozhodčí: Duda – Langmajer, Mudra. ŽK: 4:3 (Koreš, Musa, Kalousek – Lukavský, Tichý, Kokeš). Diváci: 205.

Písek: Satrapa (62. Lukeš) – Musa, Němeček, Vokurka – Novák, Mařík (77. Malý), Sajtl, Štěch (63. Bicenc) – Kalousek (89. Hendrych), Koreš – Voráček.


Načítám tabulku …