Jenže se splněním snu musí počkat. Přestože dražba pozemků byla podle Puchty v naprostém pořádku, bude muset Elote maís o svá práva bojovat u soudu. Insolvenční správce Indra-Šebesta totiž podal k soudu návrh na zahájení řízení o neplatnosti dražby, neboť podle něj společnost, kterou on sám k organizaci dražby vybral, ji provedla chybně a v rozporu s dražební vyhláškou.

Podle Puchty jde o snahu zmařit investici. Pozemky, jejichž majitelé ze Starého Plzence se dostali do úpadku, koupila Elote maís v elektronické dražbě pořádané 17. 9. 2020 společností Prokonzulta z Brna.

Matka byla opilá tak, že málem vysypala dítě z kočárku.
VIDEO: Namol opilá matka málem převrhla v Pardubicích kočárek s miminkem

„Dražba proběhla zcela hladce bez nejmenšího náznaku problémů. O to větší pro nás bylo překvapení, když byla o pár dnů později dodatečně napadena soudní žalobou insolvenčního správce Indra-Šebesta, tedy tím, který byl hlavním organizátorem dražby a rozhodoval o výběru dražitele, o znění dražební vyhlášky a o všech detailech dražby,“ řekl Deníku Puchta.

Dodal, že už druhý den po dražbě zástupkyně Prokonzulty žádala, aby jeho společnost vydraženou cenu nezaplatila a tím vlastně dražbu sama zmařila. „A doplnila výhružku, že pokud vydraženou cenu zaplatíme, zajistí, že nám insolvenční správce Indra-Šebesta vydražený majetek zablokuje a zamezí jakkoli vydražený pozemek využívat. Tuto výhrůžku později ještě zopakovala, dokonce písemně,“ podotkl Puchta s tím, že i přesto byla částka uhrazena a dnes je pozemek zapsaný v katastru nemovitostí na společnost Elote maís.

Ta proto začala pracovat na svém záměru - vyčistit krasové jezírko a opět v něm umožnit koupání. „Jezírko bylo roky zcela vyschlé. Aktuálně firma zajistila přívod vody a napuštění jezírka, ale ještě zbývá mnoho práce s odbagrováním několika metrů sedimentů a vyčištěním vody,“ popsal Puchta.

Jaroslava Dominika Koubová u soudu
Školu vystudovala za dva a půl měsíce. S falešným diplomem pak učila

Vyhráno ale nemá, insolvenční správce Indra-Šebesta se snaží vydražitele o pozemek připravit. Podal žalobu na neplatnost dražby , kterou 1. 10. 2020 doplnil o návrh na vydání předběžného opatření, jímž měla být společnosti Elote maís a.s. zamezena jakákoli dispozice s vydraženým majetkem. Předběžné opatření ale soud zamítl.

Soudní spor začal v květnu 

Letos v květnu začal v Brně soudní spor, který bude pokračovat 1. prosince. Vyjádření společnosti Indra-Šebesta se Deníku získat nepodařilo. V návrhu na zahájení řízení o neplatnosti veřejné dražby ale uvádí, že v důsledku technické chyby serveru, jehož prostřednictvím se dražba uskutečnila, došlo k poškození práv ostatních účastníků dražby, věřitelů, dlužníků i insolvenčního správce.

Dokládá to mimo jiné videem ze samého závěru dražby, kdy právě po příhozu Elote maís už nemohl nikdo jiný přihodit kvůli výpadku systému. Video je ale podle Elote maís zmanipulované a vše bylo OK. Podle Puchty navíc celá záležitost vyvolává hned několik otazníků.

Rodina z Františkova přišla o všechno. Ani po roce neví, kdo může za to, že se jim zřítil dům
Rodině z Liberce se zřítil dům. Viník není jasný ani po roce od tragédie

„Třeba že na řešení insolvenční věci týkající se úpadce i věřitelů z Plzeňska, byl vybrán insolvenční správce z druhého konce republiky, o němž se v minulosti v tisku psalo jako o součásti brněnské insolvenční mafie,“ uvedl a dodal, že bez zajímavosti není ani fakt, že i když insolvenční správce Indra-Šebesta vede žalobu proti společnosti Prokonzulta, znovu tuto společnost navrhl na realizaci jiných dražeb.