Paní učitelky chtěly využít tento způsob méně formálního setkání k prohloubení vzájemných vztahů. Máme totiž na paměti, že spolupráce rodiny a mateřské školy je v předškolním vzděláváním klíčová. Prostředí naší rozsáhlé a postupně revitalizované zahrady k takovým akcím přímo vybízí. Disponuje totiž mnohými zákoutími, netradičními herními prvky a přírodními učebnami.

Kulturní část programu zajistily děti svým hudebně pohybovým vystoupením. Během některých aktivit byli do vystoupení dokonce zapojeni rodiče. Vzájemná spolupráce rodičů, dětí a paní učitelek se osvědčila především při zahradničení. V prostorách mateřské školy se například objevil nový originální vyvýšený záhon na květiny a bylinky či nové keříky. Některé paní učitelky připravily pro děti také stanoviště, kde měly děti možnost plnit různé úkoly. Celou akci měly tematicky laděnou se zvířátky ze ZOO.

Rodiče zajistili dětem drobné občerstvení, takže si každý mlsný jazýček přišel na své. Zahradou se také linula vůně pečených špekáčků. Třešničkou na dortu bylo slavnostní odhalení nové dřevěné sochy hastrmánka v jedné části zahrady. Každá třída či pavilon pojala setkání s rodiči po svém. Příjemná atmosféra panovala však napříč mateřskou školou. Děti si všechny akce užily a odnesly si spoustu zážitků se svými nejbližšími.

Lucie Kalafutová