Děti pracovaly akrylovými fixami s UV filtrem, které jsou tak odolné proti dešti i sněhu, takže klimaticky vydrží, a samolepkami. Jelikož je výstava tematicky provázaná s Velikonocemi, necháme ji na místě zřejmě do začátku května.

Jarní výstava vznikla na rubovou stranu banneru, kde jsem nechala natisknout práce dětí na Zimní výstavu. Běžně ji míváme v Galerii 2+1 v Bechyni, ale to samozřejmě nešlo.

Potom zavládlo naprosto depresivní bezčasí, které začínalo semílat děti i mě, tak jsem vymyslela, že banner s manželem otočíme a děti si přijdou pro krabici s pomůckami a sami odejdou tvořit na plachtu banneru. Bylo to v období omezeného setkávání. Hlavní cílem bylo, aby měly zážitek, stěžovaly si zcela oprávněně, že nemají žádné vzpomínky.

A jaká byla účast? Věděly o tom všechny děti z výtvarného oboru, které také přicházely, ale některé nemohly, protože na výtvarku jezdí i děti třeba z Týna nad Vltavou nebo Chrášťan, a to už je jiný okres. Malovalo se totiž v době uzavírky okresů. Něco nám přikreslili i nějací jiní lidé, kteří se drželi tématu. Je pravda, že třeba jejich zajíček obyčejnými fixami při prvním dešti stekl, přece jen to chce mít vybraný správný výtvarný prostředek.

Děti kreslily týden před Velikonocemi. Chodila jsem každý den fotit, jak se plocha zaplňuje. 

Video Jarní výstavy si prohlídnete zde

Mgr. Ivana Blažková, výtvarný obor ZUŠ Václava Pichla v Bechyni