Zoo Hluboká nad Vltavou
Na nasvícenou zoo láká Hluboká. Návštěvníci mají možnost pozorovat zvířata po setmění a přitom si užívat jedinečnou atmosféru tisíce rozzářených světýlek. Vychutnejte si zimní procházku, na které vás zahřeje horký punč.
Nasvícenou zoo můžete navštívit až do 8. ledna 2023, kdy platí prodloužená otevírací doba. Pokladna zavírá vždy v 18.30 hodin a v zoo se můžete pohybovat do 19 hodin.

Zoo Dvorec u Borovan
O vánočních prázdninách můžete zavítat i do Zoo Dvorec u Borovanech na Budějovicku. Otevřeno mají do 2. ledna 2023 od 11 do 16 h a připravený je i bohatý program. Do 26. prosince si můžete užít nadělování dárků a komentované krmení šimpanzů, šelem a hrocha.
Komentované prohlídky se budou konat až do 2. ledna 2023. Ten, kdo by chtěl přinést zvířatům něco na zub, může svůj dárek uložit pod stromeček u dětského hřiště. Nosit můžete pečivo, vánočky, sušené ovoce, mrkev, jablka, celer, petržel, brambory, piškoty, ořechy i buráky.

Zoo Tábor
Vypravit se můžete i do největší zoo v jižních Čechách, kterou najdete v Táboře. Zoo je otevřená o víkendech od 9 do 16 hodin a do 1. ledna 2023 bude ve stejném čase otevřená každý den. Jen 31. prosince platí zkrácená otevírací doba 9 – 14 hodin.