Předprodej vstupenek na akci už běží na webu www.festivalvina.cz nebo
 www.vinnestezky.cz. Z jihu Čech vezmou zájemce tam a zpět svozové autobusy. 

„Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem! Naprosto nás uchvátil Průhonický park, který je skutečně botanickým uměleckým dílem. Proto jsme se rozhodli, že festival vycestuje z jižních Čech a přiveze skvělé vinaře právě k Praze," vysvětluje ředitel festivalu vína Jiří Blafka. Průhonický park je zapsán na seznamu UNESCO a je Národní kulturní památkou, jeho součástí je také botanická zahrada, zámek a románský kostelík Narození Panny Marie.

„Táborský festival vína přivítáme letos v Průhonickém parku poprvé. Věříme, že Vinná stezka bude pro naše návštěvníky příjemnou novinkou a dá vzniknout nové tradici. Snažíme se návštěvníkům představit park v každém ročním období a ochutnávka špičkových vín s kulisou parku pozdního léta s kvetoucími hortenziemi bude pro mnohé jedinečný zážitek,“ říká Jiří Šmída, vedoucí Správy Průhonického parku, Botanického ústavu AV ČR.

Návštěvníci Vinné stezky v průhonickém zámeckém parku ochutnají přes sto vzorků vín předních tuzemských vinařů. „Výběr bude od suchých po sladká vína, chybět nebudou ani růžová, sekty či frizzante. Určitě bude i Pálava, Vlašské ryzlinky a další oblíbené tuzemské odrůdy a nepřijdete ani o skvělá rakouská vína," upřesňuje Jiří Blafka. Na 13 stáncích bude 39 vinařů z Moravy, Čech a Rakouska, nabídnou 34 odrůd. 

Vína přivezou například Vinselekt Michlovský, vinařství roku Zámecké vinařství Bzenec, loňský bronzový Vinař roku Vinařství Spielberg, jedinečné Vlašské ryzlinky a Veltlíny doveze spolek vinařů Dunajovské kopce, který má mezi sebou nejednoho vinařského šampiona. Výběr toho nejlepšího přiveze také Salon vín ČR.

close Při 15. ročníku Táborského festivalu vína to bude poprvé, kdy se vycestuje za hranice Jihočeského kraje. info Zdroj: David Peltán zoom_in Při 15. ročníku Táborského festivalu vína to bude poprvé, kdy se vycestuje za hranice Jihočeského kraje.  

„Vlašák a rýňák z Mikulovska, frankovky z Kounicka i z Němčiček, svěží Mullerka i trendy rosé. Představíme vám výběr od nejmenších až po ty velká vína, který prošel až do finálové stovky Salonu vín a aktuálně zdobí stálou expozici na Zámku ve Valticích," láká za Salon vín Dagmar Fialová.

Na stezku autobusem

Startovní místa, kde dostanete skleničku, originální taštičku na ni a mapu s katalogem vín, budou dvě - u hlavního vstupu u zámku a vstupu U Hájovny. Začátek akce je v 11 hodin. Po cestě bude k dispozici pestrá paleta občerstvení od lokálních sýrů, skvělé kávy po domácí limonády na piknikové louce, pramenitá voda Šumavský pramen bude zdarma dostupná po cestě.

„Stezka je snadno schůdná, nenáročná. Parkování bude možné u hlavního vstupu, ale vzhledem k charakteru akce doporučujeme využít pestré nabídky ubytování nedaleko parku, městské hromadné dopravy a těm, co pojedou z jihu Čech nabízíme svozové autobusy. Ty vezmou milovníky vína tam i zpět. Místa v nich je možné rezervovat už při koupi vstupenky v předprodeji," podotýká Jiří Blafka.

Předprodej na Vinnou stezku běží a cena vstupenky je zvýhodněných 890 korun. Vstupné zahrnuje pamětní skleničku a taštičku na ni, katalog vín, téměř nekonečné degustace vín, vodu Šumavský pramen po celý den a vstup do parku. Předprodej končí ve čtvrtek 31. srpna. Pokud nebude akce vyprodaná, bude možné zakoupit vstupenky také na místě za cenu 1000 Kč. V této ceně již ale není zahrnut vstup do parku, ten si bude muset každý návštěvník zakoupit zvlášť na pokladně.

David Peltán