Každoročně v tomto týdnu sokolové uspořádají okolo 150 akcí a do sokoloven se přijde podívat a vyzkoušet sokolské aktivity přes deset tisíc lidí. Pro řadu z nich se tato zkušenost stane důvodem zapojit se do činnosti sokolských jednot.  Sportovní akce, jako otevřené cvičební hodiny, závody, soutěže, turnaje a výlety jsou určené především rodinám. Na mnoha místech je možné si otestovat fyzickou kondici a zjistit, jak na tom jste! 

Téma loňského ročníku #BeActive Sokol spolu v pohybu jsme zaměřili  na prezentaci disciplín Sokolského odznaku zdatnosti (SOZ) pro žactvo. Téma letošního ročníku je zaměřené na seznámení veřejnosti s používáním tělocvičného nářadí a náčiní, které máme v našich tělocvičnách. Ve více než 180 sokolovnách nabídneme od 23. do 30. září.

Na webu Deníku najdete videoseriál sokolských cvičení. | Video: se svolením České obce sokolské

S týmem Ústřední školy České obce sokolské a Sportovní všestrannosti - jmenovitě Bětkou Bendíkovou a Pavlem Tichým jsme natočili videoseriál pro našeho partnera Deník.cz, ve kterém představíme pět jednoduchých cviků, které si při návštěvě sokolovny může zacvičit každý. Tím, kdo to celé natáčel je Tomáš Touha. Těšte se na výsledek. Od pondělí na stránkách Deník.cz