Vánoční jarmark připravily smolečské ženy, které nabízely různé ruční výrobky, od dobrot po vánoční dekorace či dárečky. Tento jarmark byl výjimečný v tom, že veškeré získané peníze půjdou na další dětské akce pořádané v Bechyňské Smolči.

Během celého odpoledne bavil děti vánoční skřítek Vendelín, který zopakoval s dětmi vánoční zvyky, jako jsou pouštění skořápek, zdobení perníčků a rozkrajování jablíček. Pro děti měl připraven dva úkoly, prvním úkolem bylo rozpoznat, co je v zabalených dárcích, pomocí třesením.

Skřítek nakonec odhalil, co měl v dárcích zabaleno, jablko, zrnka kávy a korálky. Tento úkol správně uhodla Eliška Jílková a získala cenu. Druhým úkolem pro děti bylo zapamatovat si co nejvíc věcí, které měl skřítek ve svém vaku. Zde měl ukryto např. žárovku, nůžky, svíčku, hopík, sirky atd. Nejvíce věcí si zapamatoval Marek Babínek a dostal náležité ocenění.

Během programu vběhl do sálu velmi rozzuřený čert, který si děti měřil pohledem. Za ním dorazil i sám Lucifer, který si nesl Knihu hříchů a samozřejmě dorazil i Mikuláš s dvěma anděly a spoustou nadílky.

Každé dítě bylo vyzváno Luciferem, který četl hříchy a pod podmínkou, že se polepší, byl propuštěn do rukou Mikuláše, který chtěl vyslechnout nějakou básničku a poté dostal nadílku. Po prověření všech dětí se Lucifer nechal slyšet, že bude děti sledovat a příští rok se opět vrátí.

Jana Hejná