Obrazně řečeno - divadelní soubor Spektrum ze Sezimova Ústí se po úspěšném startu s pohádkou Aleny Bláhové O princezně na ocet pěkně rozjel, ale covidovými okolnostmi byl zbrzděn a momentálně stojí ve stanici “Naděje”, připraven, jak jen to půjde, znovu vyjet.

Přesně před rokem jsme po mnoha vystoupeních pilně zkoušeli a dolaďovali pohádku O princezně na ocet na uvedení na přehlídce v našem milovaném Českém Krumlově. A zároveň pracovali na nové inscenaci pro děti Lužnická pohádka, která již podruhé měla odloženou květnovou a lednovou premiéru. Na potřetí to snad vyjde!

Protože jsme soubor mnohačlený, 16 lidí, včetně techniky a hudebníků, je vzhledem k podmínkám problematické, se v této době scházet a zkoušet. Takže se spíš jen přátelsky kontaktujeme, abychom o sobě věděli.

Dá se říct, že celý náš nový projekt spí jak Šípková Růženka a čeká na spásné probuzení. Doufejme, že přijde co nejdřív!

Sejdeme se obohaceni o pár šedin s pár kily navíc ale s naplněnou touhou být zase spolu, obejmout se, stát na prknech před diváky a rozdávat smích a radost. Těšíme se, že znovu naskočíme do “divadelního vlaku”, doděláme naši Lužnickou pohádku a uvedeme při třetí plánované premiéře do života.

A snad se s vámi, naši milí diváci, někde potkáme!

 

Za divadelní soubor Spektrum Sezimovo Ústí

Autorka a režisérka Alena Bláhová