Fuchsiin stav při příjmu nasvědčuje poměrně drsnému životu s minimem péče, natož lásky, kterou ona nyní tak nadšeně hltá plnými doušky. Je zcela nekonfliktní, velmi vděčná a šikovná. Pěkně capá na vodítku a byť nic nezná a vše je pro ni nové, nestresuje se a vesele objevuje svět, který se jí otevřel.

Naše kytička určitě hledá život v bytě, kde si bude kralovat, obsadí luxusní pelíšek, gauč a možná protlačí svůj uchrochtaný rypáček i do postele. Ráda se bude učit nové věci a pár povelů by se určitě naučit měla, ale bude mít ráda pohodové tempo a život bohéma s pravidelnou dávkou vycházek v přírodě.

Fuchsi má dobrý vztah k jiným psům a bude ráda, za psí kámoše v nové rodině. Vztah k jiným zvířatům nemáme vyzkoušený, ale předpokládáme dobrý, stejně tak jako vztah k dětem.

Fuchsie je fenečka, která působila dojmem důchodkyně, až čas nám rozkryl, že je to spíše dáma ve středním věku, jen měla žalostný život. Její zuby jsou z velké míry obroušené, což odpovídá dlouhodobému okusování kovového materiálu, nejspíše klece. Má cystu na oku, které je vlivem neřešení situace včas již mrtvé a bude se muset v blízké době vyoperovat. Pro zánět v oku i uších a hárání musíme s operací nějaký ten týden počkat, aby se holčička přeléčila, stabilizovala, nabrala sílu, živiny a vše dobře zvládla. Také nemá úplně v pořádku jaterní hodnoty, proto dostává jaterní dietu a uvidíme, jak se situace vyvine a zda se játra ještě po vhodné péči a redukci nadváhy zotaví. Kdyby se našel zájemce o adopci, který si Fuchsi adoptuje i s tím, že ho bude čekat operace oka a poté kastrace, rádi ji vypravíme do nového domova.

Fuchsie je ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem.

V případě zájmu o adopci Fuchsii Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Fuchsi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Kamila Šťastná, vedoucí Útulku Tábor pro psy a kočky