Goro – veselý labrador X setr

Šestiletý Goro je kastrovaný pes, na kterém na první pohled nepoznáte jeho minulost. Tedy na jeho chování ne, na těle jsou jizvy zřetelné. Je veselý, šťastný, snaživý, trochu nevycválaný a trdlo, takový neopracovaný diamant. S dobrým a pozitivním přístupem bude nadšený ze života, ale ozvy minulosti se mohou při vypjaté situace objevit, proto se na něj nesmí hrubě a nespravedlivě. Byl nepolíbený výchovou, ale učí se rád a základní povely začíná zvládat. Hodil by se na zahradu k vyrovnaným a sebejistým lidem s vlídným přístupem. Povahu má spíše po setrovi a je to velký lovec. Dlouhá léta byl uvázán na řetězu, hladověl a zatím nepochopil, že jídlo mu už nebude odpíráno, proto potřebuje pána se zkušenostmi.

Hugo Boss – ochránce rodiny

Osmiletý kastrovaný americký stafordšírský teriér Hugo je pes pevných zásad, klidný, vyrovnaný, oddaný, věrný, odhodlaný, má rád pravidelný režim a řád. Miluje válení v trávě, stabilní zázemí a klidné procházky. Skvěle vychází se ženami a po vytvoření důvěry se rád mazlí, tulí a hraje si. Pokud je s jedním člověk funguje bez problémů, bohužel má z původního zázemí zažité staré vzorce chování, brání nejslabší členy smečky před nebezpečím. Nikdy nikoho nekousl, jenom hrozil. U psů a velkých chlapů je opatrnější s důvěrou, k fenám a ženám se chová hezky. Je veselý a má rád hračky. Potřebuje vhodné, pozitivní, rozumné a důsledné vedení, žádný nátlak či vypjaté emoce a hrubé zacházení. Nový majitel musí umět stanovit jasná pravidla, může žít v domě se zahradou i bytě.

Bastien – vyděšený, ale zvídavý retrívr

Dvouletý zlatý retrívr je opatrný, ale radostný, má rád pohyb, ale pohladit se zatím nenechá. Před lidmi v útulku se schovává ve své boudě. Přes mříže však neodolá pamlsku. Když si myslí, že se nikdo nedívá, rád si hraje s uzlíky a jinými hračkami. Koho vyloženě miluje, jsou jiní psi, právě proto hledá trpělivý a láskyplný domov se psím kamarádem. Hodí se k domku se zahradou, na vodítko si zatím nezvykl. Není jisté, co se mu stalo, ale zjizvený a neosrstěný čumák už mu zůstane. Je naočkovaný, ošetřený proti parazitům a označený mikročipem. Má pouze zlomenou duši a zjizvenou tvář.

Mona – vystrašená mourovatá kočka

Necelý rok staré mourovaté kotě je bojácné, nelíbí se jí v kotci ani lidé. Přes den se schovává, v noci se odváží jít najíst a na toaletu. Její psychický stav se zaměstnanci snaží zlepšit bylinkami, ale zatím bez výsledku, proto jí hledají domov, co možná nejrychleji. Hodí se spíše ven, takže nový domov by mohlo být například stavení se zahradou. Je očkovaná, vykastrovaná a ošetřená proti parazitům. Přeočkování dostane v pondělí 27. dubna včetně mikročipu.

Více informací získáte na stránkách útulku. Zájemci mohou volat 773 791 322 nebo psát na email utulek@tstabor.cz či facebook.

V současném nouzovém stavu kvůli pandemii koronaviru jsou zrušeny úřední hodiny až do odvolání.

Útulek není možné navštívit bez předchozí domluvy, ale jinak probíhá plně péče o zvířata, vracení psů či koček původním majitelům, domlouvání adopcí a v omezené míře i venčení psů. Venčení je možné pouze ze stran osob, které již do útulku pravidelně venčit chodí.