Ve čtvrtek 31. března se začala v DON galerii Divadla Oskara Nedbala Tábor vernisáží premiérová výstava autorských ilustrací angličáků výtvarníka Štěpána Adámka a sbírky modelů aut, převážně angličáků, sběratele Jakuba Štěcha s názvem Paddock v Táboře – Postiženi angličákem. Autoři zároveň představili svou knihu Katalog. Konal se i speciální koncert táborského elektronického dua Katastr k promítání o rally v 70. letech.

Štěpán Adámek je ilustrátor a grafik, ale do jeho volné tvorby počítače nekompromisně nesmí vstoupit! S jeho dílem se pak můžete setkávat převážně na plakátech, v zinech, časopisech, knihách (Pet Shop Boys, Aran Satan: Mluvící člověk) nebo T-shirt designech a s ním osobně na koncertech, které pravidelně pořádá s TJ Praha většinou na strahovské Sedmičce. Zde na výstavě poodkryje svou další vášeň zahalenou do prachu silnic, vůně benzínu a zvuku motorů.

Jakub Štěch je provozovatel sympatického žižkovského spotu Kapsle 13 v Bořivojově ulici, kde si pořídíte třeba píšťalku značky ACME, kterou používala už posádka Titaniku, nebo ručně šité pohorky, ale taky vám tu navoskují kabát. Jakub je zároveň sběratel a obchodník s angličáky a právě část jeho sbírky, kterou na výstavě také uvidíte, se stala předlohou pro ilustrace Štěpána Adámka.

Výstavu je možné shlédnout každé úterý a čtvrtek mezi 16 a 18 hodinou a hodinu před každým divadelním představením až 22. května.

V dalších výstavních prostorách Divadla Oskara Nedbala Tábor je v současnosti k vidění instalace Skrytý talent od výtvarníka a hudebníka Milana Caise, obraz Mikuláše Medka Kříž železa, zapůjčený ze sbírky Alšovy jihočeské galerie a výstavu organizace Post Bellum Nejsme tu sami – Příběhy našich menšin

Patrik Kučera