Skoro před sedmi lety se potom ujal řízení sboru Jiří Holický a tak je tomu doposud. Scházíme se každé pondělí v podvečer ke zkouškám v obřadní síni radnice, několikrát do roka máme i společná soustředění o víkendech u členky sboru Dáši Štěpánkové - Hálové v jejím penzionu Na Samotách.

A kde si nás můžete poslechnout? Vystupujeme na vernisážích v našem městě v Malém plánském muzeu, v Galerii Fara a v obřadní síni. Pořádáme každoročně v Plané nad Lužnicí také tři koncerty v kostele svatého Václava - Dobročinný tříkrálový, Velikonoční a Svatováclavský. Všechno dobrovolné vstupné putuje na nový zvon do našeho kostela.

Spolupracujeme na společných projektech s nejrůznějšími uměleckými tělesy. TaKvintetem, Salonním plánským orchestrem, Táborským symfonickým orchestrem Bolech, se všemi pěveckými sbory z Táborska. Každoročně je to Rybova vánoční mše v táborském kostele či divadle, Lužanská mše Antonína Dvořáka, vystoupení k různým událostem.

Při církevních obřadech v Plané spolupracujeme s plánským chrámovým sborem, který stále vedou Marie a Ladislav Dohnalovi. Planou nad Lužnicí reprezentujeme s nacvičenou Hubertskou mší - společně s Trubači Okresního mysliveckého spolku Tábor - například v partnerském městě Hluk, rakouských městech Leopoldschlag a Heidenreichstein.

Naše koncerty si mohli posluchači vyslechnout i v Chotovinách, Želči, Mladé Vožici a dalších městečkách v okolí. V plné síle je nás 36, ale stále hledáme další kamarády, přátele, které zpívání baví, zpívají dobře a rádi a alespoň trochu se orientují v notách.

Souběžně s pěveckým sborem funguje i pánská sekce Harmonie, která se jmenuje Strýctet. Ten vystupuje na Dnu matek, MDŽ nebo samostatně při nejrůznějších akcích.

Pokud hledáte partu, ve které se budete cítit v pohodě, určitě přijďte mezi nás.

 František Doubek