Jako silný český rodinný snímek si film Gump – jsme dvojka chválí i provozovatelé kin. „Na Gumpa se stojí fronty a po projekci se dlouho tleská, tohle jsme dlouho nezažili,“ říkají provozovatelé kin.

„I přes krásné velikonoční počasí, které vyprázdnilo velká města, přišlo do kin včetně předpremiér 52 651 diváků. Ukazuje to, jak silnou značkou Gump je,“ svěřila se zástupkyně distributora filmu společnosti Bioscop Andrea Metcalfe s tím, že reakce provozovatelů kin srší nadšením.

Táborský útulek obsadil v pondělí 13. a úterý 14. července filmový štáb, točilo se zde několik scén z filmu Gump: Pes, který naučil lidi žít.
Táborský pes Goro si zahrál ve filmu

Na první díl příběhu o pejskovi Gumpovi a jeho pohledu na život, který měl premiéru v roce 2021, přišlo přes 200 tisíc diváků. Film Gump – jsme dvojka opět režíroval F. A. Brabec, scénář opět napsal producent Filip Rožek. Obsazení se tentokrát rozšířilo například o Štěpána Kozuba, Vicu Kerekes nebo Josefa Vojtka. Film je v kinech od 28. března, distributorem je společnost Bioscop.

Jana Šafářová