Ryba měřila úctyhodných 103 centimetrů. "Jsem na manžela velmi pyšná," komentuje mimořádný rybářský úspěch svého partnera Marie Jungová.

close Obří dravec z Lužnice, rybář ulovil více než metrového candáta. info Zdroj: Archiv Marie Jungové zoom_in Obří dravec z Lužnice, rybář ulovil více než metrového candáta.

Chytit metrového candáta je v našich vodách spíše vzácností. Podaří se to většinou jen v údolních nádržích nebo na dolních tocích Vltavy nebo Labe. Už ryba měřící přes 70 cm se považuje na většině revírů za krásný úlovek. Ti opravdoví obři v našich vodách dorůstají 110 až 115 cm a váží až 15 kg.

Candáti jsou pro své chutné maso vyhledávanou dravou rybou. Sami loví svou kořist speciální technikou, dokáží se k malým rybkám u dna nenápadně přikrást a pak provést bleskový výpad na krátkou vzdálenost. Tento scénář proto mnoho rybářů se svými nástrahami napodobuje.

Čtenářce děkujeme za příspěvek.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ryby

Pochlubit se můžete i vy! Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd.), připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.