Výstava známého Veseláka Ladislava Rektorise je k vidění ve Weisově domě Blatského muzea. Zahradní slavnost zahájil vedoucí Blatského muzea Daniel Abazid a kurátorka výstavy Líza Faktorová. Hudebně vernisáž doprovázela kapela Jen tak tak.

Ladislav Rektoris, 1929-2006.

Ladislav Rektoris se sice narodil v roce 1929 v Rožmberku nad Vltavou, výtvarné umění pak studoval v Praze na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a Akademii výtvarných umění. Ale zakotvil ve Veselí nad Lužnicí, které se stalo městem jeho života. A to se vším všudy, respektive, jak se říká v dobrém i zlém. V letech 2002 a 2006 mu totiž katastrofální povodně vyplavily ateliér. Byl i devátým čestným občanem města.

"Výstava ve Weisově domě si klade za cíl ukázat to nejlepší z jeho díla, co ukrývají veselské domácnosti Rektorisových přátel. Nabídne tak dosud nevystavované portréty „Veseláků“, díla s milostnou tematikou, malby jihočeských rybníků a mokřadů, brilantní kresby zachycující výlovy rybníků, jakož i rozličné ilustrace a skici," naznačuje na svých stránkách Blatské muzeum.

Výstavu bude možné navštívit do 21. července. Weisův dům je otevřen denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin s polední pauzou od 12 do 12.30 hodin.