Tygr Rocky návštěvníky miluje. Když má náladu, dokáže s nimi blbnout opravdu dlouho. Velmi rád je doprovází kolem svého výběhu nebo se zničehonic objeví přímo u nich, jakoby na ně chtěl bafnout. Nutno říct, že se mu takhle povedlo vystrašit nejednoho návštěvníka. I to je však důkaz toho, jak to u nás mají návštěvníci ke zvířatům blízko.

Tygr ussurijský, kterého chová táborská zoologická zahrada, patří k velice ohroženým druhům zvířat. Dnes žije ve volné přírodě už jen v sibiřské tajze a na severu Číny, kde se vyskytuje už jen zhruba 500 posledních kusů. Během uplynulých sto let bylo ve volné přírodě vyhubeno přes 97 procent tygrů. V současnosti žije volně méně jedinců, než je chováno v zajetí. V zoologických zahradách na celém světě žije asi tisícovka tygrů ussurijských. Druhové jméno pochází od domoviny této šelmy kolem ruské řeky Ussuri, která je přítokem řeky Amur a tvoří státní hranici mezi Ruskem a Čínou.

Jde o největší kočkovitou šelmu a vrcholového predátora. To znamená, že kromě člověka nemá přirozeného nepřítele. V přírodě se tygr ussurijský živí lovem jelení zvěře a divokých prasat, případně dokáže skolit i dospělého medvěda. V nouzi mu jako potrava poslouží také menší hlodavci a ptáci a nepohrdne ani rybami. Je totiž znamenitý plavec. Většinu života žije tygr sám, společnost vyhledává pouze v době páření.

Filip Sušanka, mluvčí ZOO Tábor