Sobotní ráno přicházeli do slavnostně vyzdobeného sálu princezny, rytíři, lesní víly, myslivci a mnoho dalších pohádkových postav a postaviček se svými rodiči. Akci pod názvem Pojďte s námi do pohádky připravila Základní škola a Mateřská škola Tučapy.

Královna Šárka 1. Šiška se svými dcerami princeznami z království tučapského slavnostně přivítaly hosty včetně ředitele Mgr. Jana Prolla, který masopustní veselí zahájil. A tak, jak to bývá v pohádce začal pohádkový program.

Děti si se svými učitelkami připravily zajímavá vystoupení. Děti z mateřské školy zábavnou formou připomněly, jak se bezpečně chovat v silničním provozu – Stůj auto houká. Velkou pozornost upoutalo akrobatické vystoupení Marie Hruškové a Magdaleny Chramostové z gymnastického kroužku.

Jaký by to byl pohádkový program, kdyby se nečarovalo – vystoupení kouzelníka Amadea, civilní jméno Vojta Kulhavý, který ve spolupráci s dětmi předvedl tajemná kouzla s míčky, šátky, kostkami a další kouzlení. Za své vystoupení si vysloužil obrovský potlesk.

Učitelka Petra Míková s dětmi z mysliveckého kroužku „Koloušci“ nabídly v pracovním koutku nahlédnout a vyzkoušet si základní dovednosti spojené s poznáváním živé i neživé přírody a připomněly dětem, jak se chovat v přírodě. Děti se svými rodiči si prohlédli výrobky – miniatury posedů, krmelců a další díla vyrobená z přírodních materiálů.

Po úvodním vystoupení vypukl připravený program, v kterém nechyběly zábavné soutěže ani diskotéková show. Děti společně tančily s balónky, skákaly v pytlích, čarovaly s padákem, lovily zlatou rybku, soutěžily s pohádkovým obuškem, zkoušely oslíka – oslíku otře se. Za jejich snahu i vybojovaná vítězství na ně čekalo mnoho odměn, které věnovaly sponzoři jako Obecní úřad Zvěrotice a Tučapy, Jednota Tábor, Policie ČR, Armáda ČR, řetězec prodejen KIK a další.

I letos se děti dočkaly klauna na koloběžce, který předvedl svou krasojízdu a pochopitelně si děti mohly z krásného kostýmu odtrhnout sladkost. Nebylo to zadarmo. Musely splnit úkoly a soutěže, které pro ně měl klaun připravené anebo si ho jednoduše chytit.

Návštěvníci si mohli za symbolické ceny zakoupit, slavnostně připravené občerstvení, které zajistila vedoucí hospody Na Kopci Marie Hajná.

Na závěr pohádkového odpoledne se děti dočkaly mimořádné návštěvy, možné jen a pouze v pohádce, protože mezi děti přilétly stovky a stovky papírových motýlů, které svým letem připomněly, že jaro klepe na dveře.

Výtěžek ze vstupného poslouží na částečnou revitalizaci zahrady tučapské mateřské školy.

Šárka Šíšová