Ve veselském kulturním domě se v neděli 12. prosince konala vernisáž vánoční výstavy grafik a obrazů Ivy Hüttnerové s názvem Nádech starých časů. Původně byla vernisáž na programu v neděli 28. listopadu, ale na žádost autorky byla přesunuta, nicméně výstava je otevřena již od pondělí 29. listopadu. Při vernisáži byly k prodeji grafiky, knihy i kalendář pro rok 2022 od Ivy Hüttnerové, které autorka na místě podepisovala i s věnováním. Výstava je doplněna kočárky a panenkami Markéty Kubové. O hudební vložku vernisáže se postarali saxofonisté Alice Bartošková a Platon Kacman.

Během své výtvarné kariéry realizovala více než 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu i v New Yorku, její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění např. v Paříži a v Hamburku.

Díla oblíbené malířky, ale také herečky a moderátorky budou ve výstavní síni kulturního domu k vidění až do 24. února 2022, a to vždy ve čtvrtek od 13 do 17 hodin nebo po předchozí telefonické domluvě.  

Roman Růžička