Jaroslav Bejvl mladší, pokračovatel rodinné tradice sahající do roku 1962, je známý jako návrhář svítidel a instalací, které nalezneme po celém světě. Byl zařazen mezi 50 nejvlivnějších osobností světa v oblasti interiérového designu, které v posledních letech významně přispěly k rozvoji tohoto odvětví. Úspěšně dostudoval design, sochařství a kresbu. Ve známém ateliéru Chihuly ve městě Seattle měl možnost odhalit některá tajemství technologie zpracování skla. Realizace Jaroslava Bejvla se vyznačují jednak používáním tradičních materiálů a řemeslných technik, ale také nejnovější technologií, a to často v interaktivních instalacích. Tímto způsobem tvoří moderní umělecká díla již třikrát zařazená do výběru prestižního magazínu Commercial Interior Design (CID) v rámci projektu „100 Objects of Desire“, který je designovou biblí pro celý svět.

Objekt Nónakord je skleněná improvizace, která ve své podstatě nese řadu podobných rysů s hudbou. Zhmotnění zvuku, logické skládání not a jejich spojování v pomyslné notové osnově. Dílo skláře je samo o sobě poutavou fantazií, která by bez virtuozity řemeslníka nemohla vzniknout. V tom lze vidět určitou symboliku a symbiózu se světem hudby.

Slavnostní odhalení objektu proběhne ve čtvrtek 15. července v 19 h ve foyer divadla. Po vernisáži bude od 20 h následovat koncert Jihočeské filharmonie s dirigentem Janem Talichem.

 Patrik Kučera