Akce se zúčastnili předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, senátor Mgr. Jaroslav Větrovský, místostarostka Rady města Tábora Ing. Olga Bastlová, zástupci zemědělských organizací a další významní hosté.

Návštěvníci si mohli prohlédnout jednotlivé provozy a zemědělskou techniku využívanou v prvovýrobě i při výuce žáků školy v rámci výuky odborných předmětů, zejména praxe, chovu zvířat a veterinářství.

V sobotu 5. října se na školním statku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Táboře konal již 13. ročník Dne zemědělců, potravinářů a venkova okresu Tábor.Zdroj: Archiv VOŠ a SZeŠ Tábor

Součástí programu byly i jezdecké závody v parkurovém skákání, kterých se zúčastnilo 45 jezdců a koní. Závody pořádal Jezdecký klub Statek Měšice. S přípravou a realizací závodů pomáhali i žáci školy studijního zaměření Chov koní.

Opětovně velký úspěch měla výstava drobného zvířectva.

V nově zrekonstruované cvičné hale Školního statku zemědělské školy v Táboře byl připraven bohatý program s tvořivými dílničkami pro děti, skákacím hradem a aranžováním s možností vlastní tvorby nebo nákupu aranží z přírodních materiálů. S velkým zájmem se setkalo již tradiční focení dětí se zvířátky. Letošní novinkou pro děti bylo hledání „jehly“ v kupce sena a skládání dřevěných puzzle.

Návštěvníci si mohli zakoupit regionální potraviny, jablka ze školního statku, poslechnout hudební program a setkat se s přáteli.

Věříme, že se den na Školním statku zemědělské školy v Táboře vydařil a přispěl k propagaci českého zemědělství, českých potravin i zemědělského školství.

Olga Plašilová