Při slavnostním nástupu se přítomná družstva vzájemně pozdravila, vyslechla pravidla a systém celé soutěže. Turnaj zahájil ředitel organizátora, Denního a Týdenního stacionáře Klíček Záluží, Mgr. Petr Brázda a hru "posvětil" také hlavní rozhodčí akce Zdeněk Samec.

Pak se začalo s tréninkovými hody, které se nepočítají do celkového bodového zisku, ale rozhodují v případě rovnosti. Krátce po prvních, přišel do kuželny soutěžící povzbudit a pozdravit vzácný host, senátor Mgr. Jaroslav Větrovský. Popřál všem hodně úspěchů a štěstí nejen ve sportovních aktivitách.

Druhé a třetí kolo bylo již soutěžní a součet bodových zisků z obou určil vítěze jednotlivců i týmů.

Největší radost z výsledků si užil domácí Klíček, obhájil loňské vítězství v družstvech a Jiří Ciffra také v jednotlivcích.

Družstva:

1. Klíček Záluží 402

2. Petra Mačkov 341

3. Domov Osek 298

4. Stacionář Strakonice 293 součet tréninků 75

5. Domov Empatie 293 57

6. Domov Zběšičky 286

7. Duha Písek 265

8. Centrum J. Hradec 258

9. Domov Sv. Anežky 244

Turnaj organizoval Denní a Týdenní stacionář Klíček Záluží a SK Klíček z.s., byl financován Asociací poskytovatelů sociálních služeb České Republiky, ceny věnovala fa Kalaš Tábor a OŠMTV Městkého úřadu Tábor.

Děkujeme za pomoc Monice Parkanové, Heleně Slunéčkové, Vladimíře Benešové, Míle Stehlíkové, Janě Sixtové a Zdeňku Samcovi za pomoc při průběhu akce.

Kamil Sixta