V tomto závodě opět startovali chyšečtí junioři Patrik Bouška a Ondřej Kohout. Chyšečtí vytrvalci běželi společně s muži. Trať pro tyto kategorie, která měřila 5 900 m, měla start a cíl na náměstí před místní ZŠ a vedla po silniční trase Chýnov-Kloužovice-Velmovice-Chýnov.

Za poměrně příznivého zimního počasí se na start postavilo celkem 115 (vloni 84) běžců a běžkyň, včetně chyšeckých vytrvalců, a jednoho z nejlepších českých vytrvalců a maratónců, Petra Pecheka z TJ Maratonstavu Úpice.

Ihned po startu šel svým strojovým tempem do vedení Pechek a nedal tak ostatním běžcům žádnou šanci. Za ním běželi oba chyšečtí závodníci, Jaroslav Vítek z Jihlavy a táborský Jakub Škrdleta. Na druhé pozici běžel Bouška, za ním Kohout, Vítek a Škrdleta.

Bouška, jak později přiznal, přepálil tempo a postupně začal ztrácet na vedoucí běžce. Ve druhé polovině závodu byl na čele vedoucí Pechek a za ním se rozvíjel dramatický souboj o druhé místo. Chyšecký Kohout byl v předcházejících dvou ročnících vždy druhý za Pechekem a druhé místo chtěl vybojovat i tentokrát.

Rozhodlo posledních 200 metrů. kdy, jak Ondřej Kohout v cíli přiznal: "Vítek mi doslova "odskočil" a jeho trhák jsem promeškal."  V závěrečné fázi závodu se Kohout ještě pokoušel o změnu pořadí na druhém místě, ale už to nešlo a tak si bezpečně běžel pro celkové třetí místo v čase 20:08,8 min. (vloni 21:26,5 min.), jako nejlepší v kategorii H a nejlepší junior.

Jeho výkon na trati byl výborný, postupně stupňoval své tempo a zaslouženě si doběhl pro bronzové umístění za Petrem Pechekem, chyšeckým předním vytrvalcem, maratóncem, a jihlavským vytrvalcem Jaroslavem Vítkem, který vyhrál hlavní závod mužů na 5 km při Novoročním běhu v Táboře. Čtvrtý v cíli byl táborský Jakub Škrdleta, který přiznal, že se necítil dobře a nohy ho netáhly.

Druhý chyšecký junior, Patrik Bouška, v závěru závodu neodolal dalším rychlejším běžcům a doběhl si pro celkové 12. místo v čase 22:05,9 min. jako čtvrtý nejlepší v kategorii H a jako druhý junior za Kohoutem. Přesto podal pěkný výkon a překonal svůj loňský čas.

Po závodě si jen posteskl: "Přepálil jsem začáteční tempo a ve druhé polovině závodu jsem pociťoval únavu ze včerejšího hokejového tréninku."Po závodě si oba chyšečtí borci dali výbornou gulášovou polévku s chlebem a před samotným vyhlášením výsledků ještě párek, které pro startující připravili pořadatelé.

A zde je trojice nejlepších v kategorii H (2001-2004):1. Ondřej Kohout, TJ Chyšky 20:08,8 min. (vloni 21:26,5 min.), 2. Robert Kostlán, TT Tábor 20:25,5 min., 3. Martin Kozojed, TT Tábor 21:07,4 min., 4. Patrik Bouška 22:05,9 min. (vloni 22:23,6 min.).

Absolutní pořadí mužů:1. Petr Pechek, TJ Maratonstav Úpice 19:09,0 min. (vloni 19:46,3 min.), 2. Jaroslav Vítek, Swoboda Jihlava 19:56,2 min., 3. Ondřej Kohout, TJ Chyšky 20:08,8 min. (vloni 21:26,5 min.), 12. Patrik Bouška, TJ Chyšky 22:05,9 min."OU"

Na 1. snímku jsou úspěšní chyšečtí junioři před startem závodu, vlevo Kohout a vpravo Bouška

Na 2. snímku jsou na startu budoucí medailisté, třetí -žlutý dres-Kohout, vedle vítěz Pechek č. 44 a vpravo Vítek č.41

Na 3. snímku krátce po startu běží vedle sebe Kohout-71, Pechek-44 a Vítek-41

Na 4. snímku běží do cíle na třetí pozici chyšecký Ondřej Kohout

Na 5. snímku běží do cíle na 12. místě chyšecký Patrik Bouška

Na 6. snímku jsou po doběhu v cíli dva nejlepší junioři vlevo Ondřej Kohout a vedle něho Patrik Bouška s přítelkyní Eliškou

Na 7. snímku jsou nejlepší tři v kategorii H, zleva: druhý Robert Kostlán-TT Tábor, vítěz Ondřej Kohout-TJ Chyšky a třetí Martin Kozojed-TT Tábor