Trvalo to ale jen nepatrnou chvíli a pak Amon zjistil, že všechno je jinak, že může zapomenout na prožitý život, na hrůzy utrpení, že už nemusí mít strach, že už nebude mít nikdy žízeň ani hlad. A vyloupl se, vyloupl se do úžasného pana psa, do pravého syna svého božského otce.

Amonek je srdcař, milovník člověka, může se roztrhnout vejpůl, aby urval kus lidské pozornosti. Miluje mazlení, pusinkování, pozornost. Je velmi učenlivý, tvárný a citlivý. V milujících, pečujících a důsledných rukách se z něj stane dokonalý pes.

Amon je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je zcela připraven vydat se na svou novou životní cestu. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

Amon by rád bydlel v rodinném domku se zahradou, ale s přístupem dovnitř, aby byl doma s páníčky, v jejich přítomnosti. Hledá aktivní páníčky, kteří budou navštěvovat psí školu a podnikat procházky a výlety. Pro svou neohrabanost se nehodí k malým dětem, vztah k jiným zvířátkům nemáme ozkoušen. Amon může odjet s některým ze svých argentinských spoluobyvatel útulku. Po zodpovědném seznámení by mohl odejít do adopce k jiné psí ségře či bráchovi.

Máte-li o Amonka zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Amon bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Amonovi nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Amon je součástí správního řízení. Nyní začíná hledat novou rodinu. Aktuálně bude probíhat seznamování a výběr vhodného majitele. Jakmile bude Amon zvyklý na páníčky a oni na něj, dáme se do administrace. Detailně tyto okolnosti probereme na první seznamovací návštěvě. Právně a papírově to bude trochu náročnější než běžná adopce, ale nejde o nic nemožného. Náš dokonalý Amon za to rozhodně stojí!

Kamila Šťastná, vedoucí Útulku Tábor pro psy a kočky