„Stojí za to jíst lépe“ – tak zní motto obchodů Albert, které si kladou za cíl inspirovat své zákazníky ke zdravému životnímu stylu. Ten je společně se zdravým stravováním také tématem interních kampaní. Podpora zdravého životního stylu zaměstnanců hraje v Albertu významnou roli a Albert pro své zaměstnance pravidelně pořádá řadu aktivit. Patří mezi ně ovoce zdarma, nebo také Dny zdraví, které tento týden připravil pro pracovníky táborského hypermarketu.

Odborné rady, společné cvičení i spirometrie

Trenéři a lektoři ze společnosti MultiSport pomohli zaměstnancům s diagnostikou zdravotního stavu, tělesné skladby a případných problémů, poskytli jim konzultace v oblasti zdravého stravování a nechyběly ani ukázky kompenzačních a relaxačních cviků.

„Ze začátku jsme nevěděli, co ode Dne zdraví očekávat, ale nakonec nás mile překvapil a dopoledne strávené ve jménu zdraví se nám moc líbilo,“ říká Zdeňka Duchoňová, vedoucí táborského Alberta a dodává: „Největší zájem byl o měření metabolického věku. Kolegové si jeho výsledky s úsměvem porovnávají ještě dnes.“

Odborníci předali tipy i názorně přímo na pracovní ploše ukázali, jak správně zvedat břemena, jak optimálně sedět a držet tělo či jak ulevit končetinám, zádům a krční páteři prostřednictvím souboru protahovacích cviků. Nejen kuřáci ocení spirometrii, vyšetření, které měří funkčnost plic.

Albert se v rámci celofiremního programu snaží dlouhodobě pečovat o zdraví a vyvážený zdravotní styl svých zaměstnanců různými aktivitami jako jsou právě Dny zdraví či také Dny prevence zaměřené na odborné poradenství pro předcházení civilizačním chorobám, ovocem ve společných kuchyňkách i soutěžemi. Pracovníci centrální kanceláře navíc i letos propojili sport s dobročinností a podpořili děti z dětských domovů v rámci Běhu pro Nadační fond Albert.

Ve spolupráci se Zdravou 5 připravil Albert pro všechny své zaměstnance speciální projekt se zaměřením na principy zdravého stravování s cílem inspirovat zaměstnance ke zdravějšímu životnímu stylu. Vyškolené lektorky vzdělávacího programu Zdravá 5 během srpna a září navštívily všech více než 300 prodejen Albert po celé České republice a tři distribuční centra, kde zaměstnancům ukázaly, jak připravit chutné, zdravé a zároveň cenově dostupné svačiny vhodné pro děti i dospělé.

Tereza Skrbková