Těšíme se opět na všechny běhu chtivé borce a příznivce našeho závodu. Stejně jako v minulých letech budeme rozdělovat 9 sad medailí, diplomy a hodnotné ceny. Pro všechny účastníky dětských kategorií je připravena cena za účast.

Organizátoři z SK VIKTORIA Tábor a Veterán Car Club Soběslav opět využijí plochu náměstí pro prezenci, občerstvení, doprovodný program i dekorování vítězů. Uprostřed náměstí bude rovněž start i cílová brána.

Délky tratí zůstávají tradiční:

- děti do 10 let 450 m

- děti 11 – 14 let 900 m

- dospělí – hlavní závod 2 023 m

Během celého večera zajistí SoStánek a restaurace V Růžku občerstvení a dostatečný teplý i studený pitný režim pro závodníky i početné obecenstvo. V doprovodném kulturním programu letos vystoupí roztleskávačky DDM Soběslav pod vedením Milušky Moravcové, taneční skupiny Lucie Soběslav a Fresh Dance Tábor, ohnivá a světelná show Fuegnis Písek rozsvítí noční náměstí a Renata Růžková z Veselí nad Lužnicí s taneční skupinou dětí i žen kromě vystoupení zajistí rozcvičku závodníků před startem.

Zahájení programu závodu je ve 21:00 hodin a následují:

- prezence běžců dětských kategorií 21:30 hod.

- prezence běžců dospělých kategorií 22:00 hod.

- start závodu dětí do 10 let 22:00 hod.

- start závodu dětí 11 - 14 let 22:15 hod.

- start hlavního závodu dospělých 24:00 hod.

Většina trati je osvětlená, přesto závodníkům doporučujeme čelovky.

Kompletní program stejně jako výpis kategorií bude k dispozici na plakátech a na webových stránkách www.skviktoria-tabor.cz a zavody.4timing.cz. Zde se mohou závodníci dopředu elektronicky přihlásit stejně jako v místě závodu 30.12.2023.

O regulérní měření časů jednotlivých běžců a následné zveřejnění výsledků se opět postará firma 4timing z Příbrami.

Naše sportovní akce má stejně jako v loňském roce také charitativní účel – část výtěžku bude předána Diakonii Rolnička Soběslav.

Minulé dva ročníky nás navštívila Česká televize, aby udělala sportovní reportáž, a letos přislíbila účast znovu.

Za organizátory Lenka a Petr Čápovi