Pozvání přijalo celkem 11 škol z celé České republiky, 3 výtvarné školy ze Slovenska a také keramické školy z rakouského Stoobu a bavorského Landshutu. Předsedou hodnoticí komise byl designér a bývalý absolvent Petr Novague. Letošní ročník obohatila také vložená soutěž, tentokráte nazvaná Slepý točíř, v níž šlo o vytočení co nejširší misky se zavázanýma očima.

Součástí soutěže byl i doprovodný program - tradičně beseda s předsedou hodnoticí komise a společenský večer, na němž hráli a zpívali absolventi SUPŠ a jejich hosté.

V obou soutěžích zvítězila Markéta Habichová z SOŠ Luhačovice, na fotografii při práci na povinné míse. Druhé místo získal Miroslav Martínek ze SUPŠ Bechyně, na snímku pracuje na povinném džbánu. Bronzové umístění vybojovala Nikola Kudrnáčová ze SOŠ Luhačovice při práci na volném úkolu, při kterém vytvořila vázu. Čtvrtá se umístila Sára Netíková ze SUPŠ Bechyně, která si také vyvolila vázu.

Na dalších fotografiích lze vidět soutěžící při vložené soutěži Slepý točír, při práci na úkolech hlavní soutěž a také dvakrát předsedu hodnoticí komise Petra Novaqua při hodnocení soutěžích a během přednášky pro žáky keramického a designového oboru SUPŠ Bechyně.

Výsledky soutěže Slepý točíř:

1. Halbichová Markéta - SOŠ Luhačovice

2. Stoček Ondřej - SUŠ Ostrava

3. Netíková Sára - SUPŠ Bechyně

4. Martínek Miroslav - SUPŠ Bechyně

5. Pečenková Aneta - SUŠ Ostrava

Celkové výsledky točířské soutěže

1. Halbichová Markéta - SOŠ Luhačovice

2. Martínek Miroslav - SUPŠ Bechyně

3. Kudrnáčová Nikola - SOŠ Luhačovice

4. Netíková Sára - SUPŠ Bechyně

5. Vávrová Anna - Akademie Světlá nad Sázavou

Milan Vágner