Světový den lvů v Zoo Tábor

Kdy: v sobotu od 9 do 19 hodin

Kde: Zoo Tábor - Větrovy

U příležitosti Světového dne lvů se v sobotu v Zoo Tábor zcela mimořádně uskuteční komentované krmení lva pustinného, takže zájemci budou od 11 hodin pozorovat, jak si druhá největší kočkovitá šelma světa poradí s pořádnou porcí masa.

PašaFest nabízí zábavu také pro děti

Kdy: pátek a sobota od 19 hodin

Kde: Stádlec fotbalové hřiště

Dvoudenní hudební festival po devíti letech vyzrál a stal se rodinnou rockovou akcí. Navíc je 4. rokem bezbariérový a vhodný pro osoby se zdravotním postižením. Mimo jiné vystoupí kapely jako Němá Výčitka, Gangstaska, Žlutý Fijalky a Sto Zvířat. Pro děti je připraven skákací hrad, fotokoutek, dopravní hřiště od Besipu, představení Divadla Buřt a workshop. Vstup na oba dny stojí 300 korun, děti do 15 let neplatí.

Chladnokrevníci změří síly

Kdy: v sobotu od 10 hodin

Kde: Vesce u Soběslavi

Finále kompletní soutěže O pohár Lesů ČR a kvalifikace na MČR ukáže divákům to nejlepší v disciplínách Formanská jízda – vozatajský parkur, ovladatelnost v kládě a těžký tah. Vše doplní výstava veteránů a traktorů.

Bechyňské doteky

Kdy: v sobotu a v neděli od 13 hodin

Kde: náměstí T. G. Masaryka

Tradiční hudební a kulturní akce ovládne centrum Bechyně již pošesté. Mimo koncerty kapel pořadatelé přichystali také pěnovou show, řemeslné trhy či divadelní pohádku. Vstupné je dobrovolné. V neděli na bohatý program navazuje 17. ročník Bechyňského dechového festivalu.