Zvonkový průvod opět projde Soběslaví

Kdy: V pátek 13. prosince od 16 hodin

Kde: Dům dětí a mláděže Soběslav

Tradiční zvonkový průvod vyjde od domu dětí a mládeže a vydá se přes náměstí ke knihovně, kde se uskuteční další zajímavý program především pro nejmenší. Děti totiž budou moci doručit prostřednictvím anděla svá vánoční přání Ježíškovi. Sraz všech účastníků je v 16 hodin před domem dětí a mládeže v ulic Na Pršíně. V cíli u městské knihovny vedle hradu Hláska nebude chybět občerstvení. S sebou dobrou náladu a zvonky.

Předvánoční orientační závod pro všechny

Kdy: V sobotu 14. prosince od 14 hodin

Kde: Na Močítkách Chýnov

Orientační klub Střelka pořádá od 14 hodin od lávky přes Chýnovský potok na Močítkách orientační závod určený pro děti, žáky, dospělé i seniory. Připraveny budou čtyři trasy rozdělené podle náročnosti. Po závodě následuje tradiční posezení s vyhlášením letošního ročníku Dětské ligy OB. Startovné se nevybírá.

Dětské vánoční odpoledne

Kdy: V sobotu 14. prosince od 13 hodin

Kde: Spolkový dům Střelnice Tábor

Přijďte nasát vánoční atmosféru do velkého sálu spolkového domu a pobavit se na akci kde uvidíte Dádu Patrasovou, muzikálové zpěváky, parkuristu Seba, který vystupoval v soutěži Česko-Slovensko má talent, klauny, živý Betlém, vánoční stromečky plné dárků pro děti a spousty dalších vystoupení. Zasoutěžit o ceny si mohou jak děti tak dospělí. Součástí je malování na obličej, pro dámy kosmetické studio a nejen pro pány soutěž o víkendovou zápůjčku nové Toyoty. Akci již po desáté moderuje Michal Douda. Vstupné se nevybírá.

Vánoční strunky zahrají tradiční koncert

Kdy: V sobotu 14. prosince od 17 hodin

Kde: Kulturní dům Soběslav

Pořad tradiční irské a skotské hudby věnovaný svátkům vánočním. Účinkují hudební skupina Keltain a houslový soubor Divoké strunky.

Koncert mladovožických rodáků

Kdy: V neděli 15. prosince od 17 hodin

Kde: Kostel Mladá Vožice

Zahrají a zazpívají rodáci Jiří Vrtiška a Petr Adam se svou country kapelou. Před nimi vystoupí také děti.