Pod kotnovskou věží a Bechyňskou bránou ve městě Táboře se rozprostírá městský park Pod Kotnovem. Původní starý hřbitov připomíná kaple sv. Filipa a Jakuba ze 14. století později přestavěná do barokního slohu. V současné době se využívá ke kulturním účelům. V parku najdeme náhrobky známých osobností jako například Josefa Němce, manžela spisovatelky Boženy Němcové, který zde dožil u syna Karla. Park Pod Kotnovem s lavičkami a dětským hřištěm dnes slouží k odpočinku pro obyvatele i návštěvníky historického města.

Pod parkem a ulicí Na Parkánech směrem k řece Lužnici na trase zelené turistické značky se nalézá tzv. „Granátová skála“, nejznámější geologický objekt v Táboře. Jedná se o skalní výchoz ve tvaru klínu, jež měří cca 20 metrů na výšku a 10 metrů na šířku. Původní rozměry skály byly větší, její kámen byl však v minulosti použit ke dláždění ulic starého Tábora i do zdiva táborských domů. Ochraně podléhá již od roku 1940 v kategorii přírodní památka.

Park Pod Kotnovem je třetím největším táborským parkem s rozlohou necelých 1,5 ha.

Vznikl propojením dvou sousedících, ale původně nepropojených hřbitovů – křesťanského a židovského – při celkové rekonstrukci v letech 1969-1973. Na starém hřbitově našlo poslední odpočinek mnoho osobností. V současnosti jsou v místech pohřbení některých osobností umístěny pouze kamenné epitafní desky s jejich jmény.  21. 6. 2017 byla v parku slavnostně odhalena a navrácena k jeho hrobu socha Vzdor od sochaře J. V. Duška. Dále jsou zde náhrobky např. spisovatele Jana Formánka Činoveckého, básníka Karla Vlasáka, malíře Jana Vondráčka, herce Národního divadla Josefa Šmahu. Ve středu při široké cestě parkem je pomník básníka a kněze, Josefa Vlastimila Kamarýta.