Ledové království II

Kdy: Sobota i neděle od 15 h.

Kde: Kino Svět Tábor

Proč přijít: Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně.


Vánoční koncert

Kdy: Neděle od 11.30 hod.

Kde: Klášter Klokoty

Proč přijít: Vánoční koncert pěveckého sboru Nokturno ze Sezimova Ústí a dětského sboru Nokturňáček zazní v poutním kostele v Klokotech v Táboře první lednovou neděli dopoledne.


Zakleté pírko pohádka Zdeňka Trošky

Kdy: Sobota i neděle od 15 hod.

Kde: Spektrum Sezimovo Ústí

Proč přijít: Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska..

Betlémy ve stodůlce

Kdy: Do neděle od 10 do 17 hod.

Kde: Hvoždany u Bechyně čp. 2

Proč přijít: 24. ročník tradiční výstavy betlémů přichystala Romana a Luděk Pokorných. K vidění jsou jako obvykle desítky betlémů z nejrůznějších materiálů – keramiky, těsta, dřeva nebo třeba papíru. Vstupné je dobrovolné.


Betlémy u Šedinů

Kdy: Do neděle od 10 do 17 hod.

Kde: Bechyně U Stadionu čp. 356

Proč přijít: Řezbářská rodina vystavuje svá díla i rozsáhlou sbírku jesliček dalších autorů. Vstupné je dobrovolné.