Zvěrotice slaví 650. výročí fotbalem i kulturou

Kdy: Sobota od 12 hodin

Kde: Fotbalové hřiště Zvěrotice

Pozvání přijala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a také senátor za táborský obvod Jaroslav Větrovský.

Slavnostní zahájení začíná ve 13 hodin na hřišti. K poslechu a tanci zahraje Keramička. Odpoledne myslí program i na děti, užijí si skákací hrad, vystoupí mažoretky, gymnastky, večer hraje skupina Big Papa a závěrem bude slavnostní ohňostroj.

Přichystána bude také výstava dobových fotografií, odpolednem bude provázet moderátor Vojtěch Bernatský.

V sobotu se na zvěrotickém hřišti mimo bohatý kulturní program odehraje také fotbalové utkání místních s elitním družstvem AMFORA Praha. Na hřišti úderem 14 hodiny návštěvníci uvidí například Romana Skamene či Antonína Panenku.

Vstupné je dobrovolné.

V Chýnově dají sbohem prázninám šermem a hudbou

Kdy: V sobotu od 14 hodin

Kde: Bistro Na hřišti Chýnov

Všichni malí i velcí jsou srdečně zváni do areálu u bistra Na hřišti rozloučit s prázdninami. O vaši zábavu se postará kapela Němá výčitka a skvělá historická šermířská skupina Aurum. Děti si prohlédnou středověké ležení, vyzkouší házení kroužků, střelbu z luku. Těšit se také můžete na skákací hrad, jízdu na koních, elektrických koloběžkách či na jízdu na vozítku segway.

Filmové loučení s létem s přespáním

Kdy: V sobotu od 17 hodin

Kde: Fotbalové hřiště Košice

Děti čeká cesta za pokladem a opékání buřtů, program pro ně nachystal Klubík Košice a Tělovýchovná jednota Košice, ve 20.30 hodin se bude promítat ještě animovaný film Munie strážce měsíce. Přenocování je možné ve stanech přímo na hřišti, ráno se bude rozdávat káva zdarma, nezapomeňte si hrnečky. Vstupné je dobrovolné.

O pohár SDH Přehořov aneb Přehořovský kopeček

Kdy: Sobota od 13 hodin

Kde: Louka pod hřbitovem Přehořov

V požárním útoku budou již tradičně soutěžit děti i dospělí. Závodit se bude na dvě základny, aby se měli diváci na co dívat, budou se střídat týmy dětské a dospělé. Závodit se bude se stroji PS12, aby bylo klání vyrovnané. Nebude chybět dobré jídlo a pití a také další soutěž pro pobavení - pivní či limo štafeta. 

Podruhé se bude korzovat táborským centrem

Kdy: V neděli od 10 do 22 hodin se korzo nekoná, pořadatelé ho přesunuli na neděli 8. prosince

Kde: Centrum města - ulice Pražská a Klokotská

Zažijte Staré město jinak, ulice opět ožijí. Hudba, výstavy, workshopy, street food, busking, programy pro děti, filmy, tančírna a sousedské programy či neobvyklá posezení v oživlých ulicích, to je sousedský festival Korzo Pražská – Klokotská. Na náměstí se koná obří blešák a na programu nebude nouze ani o hudební vystoupení.