S odstupem několika hodin zemřeli včera na Táborsku dva lidé. Třicet minut po pondělní půlnoci se ozval velitel hasičů starostovi Jaromíru Novákovi z Veselí nad Lužnicí a podal mu informaci, že v jeho městě hoří rodinný dům v Hamerské ulici.
Ráno však na hasiče čekalo nepříjemné zjistění, v domě uhořela asi šedesátiletá žena.
„Překvapilo mne, že paní byla v domě, protože od jara má byt v našem domě s pečovatelskou službou. Její bratr ji ale měl přemluvit, aby se spolu s ním vrátila do jejich domu. V osudnou noc v něm ale zůstala sama, neboť bratr je nyní v nemocnici. Byt jsme jí přidělili na žádost sociálních pracovnic, protože paní se již o sebe nedokázala dobře postarat,“ uvedl včera starosta Novák.
Ještě včera odpoledne byli policisté i hasiči stále na místě a zjišťovali příčiny neštěstí. „Následkem požáru nebyla možná přímá identifikace ženy, proto jsme nařídili soudní pitvu. Zavinění stále na místě prověřujeme, ale zřejmě šlo o nedbalost,“ upřesnil mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Podle dosavadních zjištění požár zřejmě vznikl z nedbalosti, pravděpodobně od nedopalku cigarety.
Hasičům se podařilo požár včas uhasit, a tak je škoda na rodinném domku jen kolem dvaceti tisíc korun, zatímco uchráněné hodnoty vyčíslili na 1,5 milionu.

Nevrátil se z lesa

Druhým mrtvým je muž (64), kterého včera ráno našli na lesní cestě vedle parkoviště proti Knížecímu rybníku.
Policisté dosud prověřují okolnosti úmrtí, a to z důvodu, zda nebyl spáchán trestný čin. V obou případech lékař přímo na místech konstatoval smrt.