„Motocyklista z nehody vyvázl jen s pohmožděným lýtkem, po jehož ošetření byl převezen do nemocnice,“ uvedl Milan Kratochvíl z táborské záchranné služby.

Nezdála se výška

„Normálně jezdím jinou trasu, tuto jsem měl odjet jen dnes. Znám to tu a vždycky to bylo bez problémů. Jel jsem pomaleji a sledoval semafor, který je schovaný za mostem. Most jsem projel a až tady na konci jsem se nevešel,“ odpověděl včera po nehodě zdrcený řidič ze Středočeského kraje, který zpochybňoval udávanou výšku mostu. Policisté poté přeměřili výšku jeho vozu.
Tři metry sedmdesát centimetrů jasně poukázaly na fakt, že vozidlo bylo vyšší než povolená hodnota, tedy tři a půl metru.
„Nejnižší bod mostu měří od silnice minimálně 357 centimetrů, a to je ještě s rezervou. Na most jsme nově namontovali výstražnou značku, podle které řidiči poznají, zda se pod most vejdou, či nikoliv. Ještě jsme nedali most do pořádku po pondělní nehodě a dnes ještě toto,“ komentoval situaci stavbyvedoucí tohoto mostu Josef Relovský.
„Řidič dostane pokutu, jako obecné ohrožení se to asi brát nebude,“ uvedl policista. Město se tak již podruhé probudilo do zmateného rána.

 

O den dříve: Řidič se včera pod Černými mosty podruhé narodil