„Na kameře jsme si všimli, že náměstí opouští červená škodovka bez toho, aby měla rozsvícená světla. Okamžitě jsme povolali do akce hlídku ve vozidle,“ vysvětlila tisková mluvčí prachatické městské policie Blanka Rokůsková.
Muž za volantem škodovky mezitím pokračoval směrem ke kruhovému objezdu u nádraží. Cestou vjel do protisměru a málem smetl služební vůz městské policie. To hlídku ujistilo, že něco není v pořádku, a škodovku sledovala směrem k výpadovce na České Budějovice. Řidič mezitím stačil rozsvítit světla a pokračoval v klikaté jízdě.
„Nad lomem Kobylí hora hlídka auto předjela a terčem mu dávala pokyn k zastavení. Řidič ale vystoupil a začal hlídce utíkat. Přitom se potácel a vrávoral,“ upřesnila Rokůsková s tím, že strážníci byli častováni vulgárními urážkami. I tak se dozvěděli, že před jízdou muž pil pivo a rum. Totožnost ale prokázat odmítl.
Strážníci řidiče zpacifikovali, nasadili mu pouta a převezli ho na Obvodní oddělení Policie ČR. Je podezřelý ze spáchání trestného činu. (aja)