Kolem 13. hodiny ve čtvrtek 18. března přišla žena – uklízečka a pomocná síla na gynekologii – o 6000 korun, mobil, klíče, doklady. „Někdo vypáčil dveře od skříňky a všechno zmizelo. Nemáme vůbec nic,“ řekl její manžel K.N. z Řepice. Podle něj je za incident vina nemocnice.
Nemocnice vidí situaci jinak. Zaměstnanci nemocnice, zdravotníci i nezdravotníci si své osobní věci při výkonu práce odkládají na místa k tomu určená. „V případě manželky pana K.N. se jedná o zaměstnankyni dodavatelské firmy, která v nemocnici smluvně zajišťuje některé úklidové služby. Své věci si 18. března odložila do skříňky v místnosti přístupné z chodby gynekologicko – porodnického pavilonu a klíč ponechala volně v zámku,“ tvrdí ředitel nemocnice Tomáš Fiala.
Co na vyjádření říká policie? „V době ohledání místa činu byly dveře do šatny, tedy spíše skladu, kde jsou skříňky, neporušené a klíč v zámku. Na samotné skříňce chyběl zámek a nebyly na ní stopy násilí,“ řekl velitel obvodu PČR Strakonice Karel Kouba. Policie zkoumá případ ze dvou úhlů. „Ke krádeži došlo ve výplatní den. Musíme brát ohled i na to, že šel někdo najisto,“ dodal Kouba. Druhá varianta mluví o náhodném zloději.
Nemocnice má smluvně zajištěnu bezpečnostní službu a spolupracuje s Městskou policií i PČR. „Tuto situaci však nevyřeší preventivně, nýbrž následně. Věřím, že pátrání bude úspěšné a pachatel bude odhalen. Naši zaměstnanci v těchto případech jsou nabádáni k ostražitosti, občanské bdělosti – tak mohou přispět k šetření,“ doplnil Fiala.
Nemocnice se i přesto, že vidí chybu na straně zaměstnankyně dodavatelské firmy, neboť odstranila překážku při vniknutí pachatele, dohodla s vedením dodavatelské firmy. „Podstatou je akceptování vyplacení finanční výpomoci ve výši jedné měsíční mzdy postižené zaměstnankyni, a to až do doby vyřešení případu Policií ČR,“ vysvětlil Fiala.