Když řidič dodávky včera ráno mířil k Černým mostům, netušil, že jeho život visí takřka na vlásku. Teď může slavit druhé narození.
Ocelová traverza, která mu z mostu spadla na auto, ho jako zázrakem ani nezranila. Kdyby ovšem nejel sám, nehoda mohla mít tragické následky. Zhruba od osmé hodiny ranní byla křižovatka neprůjezdná a táborská doprava prožila další infarktový den.
„V osm jsem si bral auto z práce a říkal jsem si, že dnes si trasu objedu tudy. Traktor přede mnou ale zavadil ramenem radlice o konstrukci mostu, ta se uvolnila a spadla na mě,“ vypověděl přímo u nehody mladý řidič slisované dodávky. Traktorista místní firmy zřejmě podcenil výšku stroje o několik centimetrů. K nehodě se nechtěl vyjadřovat.

Praskání skla

„Nejdříve jsem klidně seděl v autě, ale když jsem slyšel další praskání skla a skřípání plechů, raději jsem z auta vylezl,“ dodal poškozený.
Než k nehodě stačila přijet policie, ani řidiči městských autobusů netušili, co se děje. Raději se pak před mosty otáčeli a volili jedinou možnou objízdnou trasu. Okamžitě tak vznikla stojící kolona vozidel.
Neprodleně po něhodě se k mostu začali sjíždět pracovníci stavebních firem.
„Konstrukce mostu porušena není, ale je zničené bednění. Samozřejmě, že to znamená zdržení v postupu prací, počítám asi tak o jeden týden. Radost z toho určitě nemám,“ konstatoval stavbyvedoucí stavby na Černých mostech Josef Relovský.
„Most byl průjezdný až pět minut po dvanácté hodině. Musel být přivolán speciální jeřáb, proto akce trvala tak dlouho. Problémy v dopravě vznikaly pouze dílčí, díky včasné medializaci,“ shrnul velitel táborských strážníků Petr Svoboda.