„Loni v srpnu zastavil před naším domem červený ford, seděl v něm sympatický muž spolu se štíhlou blondýnkou a malým blonďatým chlapcem. Muž se mě ptal na to, kde by našel svého příbuzného,“ uvedla Leona Roháčková. „Muže jsem skoro denně vídala v parku, kde si hrál s chlapečkem,“ řekla s tím, že žena se podle toho, co viděla, k chlapci neměla. „Poté, co byla v průběhu srpna ve sdělovacích prostředcích zveřejněna fotografie malého Honzíka, dvojice s dítětem okamžitě zmizela,“ konstatovala Leona Roháčková. „Den před Štědrým večerem ještě na mé dveře klepal zoufalý otec Honzíka a prosil o nějaké informace,“ podotkla Roháčková. V tu dobu byl již Honzík mrtvý.
Informaci o tom, že se pohřešuje Honzík Rokos, poskytli policisté Deníku začátkem prosince. Bylo to v souvislosti s přípravou článku o pohřešovaných dětech. „Jana Rokose měla jeho matka Stašková vrátit do péče otci, ale neučinila tak. Podle našich informací by se měli zdržovat v Prostějově,“ uvedla tehdy za prostějovské policisty Miroslava Trundová.

Prošla polepšovnou

Jako by se Antonie Stašková, obviněná z vraždy, mstila svým dětem za své vlastní špatné dětství a dospívání. Osmatřicetiletá žena je nyní ve vazbě v Litoměřicích.
Závažné problémy však měla Stašková prakticky od dětství, uvedl server i.Dnes. Narodila se jako nejstarší z pěti dětí Zdeny Münnichové z Lobendavy na Děčínsku. Z prvních dvou let života strávila rok v kojeneckém ústavu, protože její matka utrpěla úraz.
Tragický zlom, který zřejmě zanechal stopy na psychice Antonie, nastal, když jí bylo devatenáct. Matka ji vyhodila z domu za to, že napadla svého otčíma. Nakonec se ukázalo, že se možná jen bránila znásilnění.