Co hrozného se během směny stalo, zjistil mistr, který dělníka postrádal. Pak si všiml, že na pásu mezi rozdrcenými plastovými lahvemi jsou i kousky lidského těla. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a lékařům nezbylo jen konstatovat smrt sedmatřicetiletého muže.
„Pro hasiče to byl nelehký úkol. Asi tři a půl hodiny vybírali ze stroje kousky těla,“ uvedl operační důstojník HZS Martin Pospíchal.
Příčinu neštěstí teď prověřují policisté. „Prvotní úsudek sice není konečný, ale směřuje na porušení bezpečnosti práce, které posoudí až inspektorát. Bude zjišťovat, zda i zařízení mělo všechna technická zabezpečení. V pondělí se bude ještě celý stroj rozebírat, neboť v něm zřejmě uvízly další ostatky,“ upřesnil včera mluvčí jihočeských policistů Jaroslav Beran.
Podle našich informací pracoval muž u firmy na zpracování PET lahví, která nepatří akciové společnosti Silon, jen několik dnů. Otázkou pro inspekoty tedy bude i posouzení jeho zapracování a zda již mohl u drtičky pracovat bez dozoru zkušenější obsluhy.