Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Centra pro drogově závislé mohou žádat kraj o peníze

JIŽNÍ ČECHY - Nové statistiky policejního prezidia ČR uvádějí, že jihočeští policisté řešili letos více než osmdesát případů nedovolené výroby a distribuce psychotropních látek a jedů.

21.10.2007
SDÍLEJ:

Lidé závislí na drogách jsou častými pachateli trestných činů, i proto vynakládá Jihočeský kraj značné prostředky na prevenci a chod protidrogových zařízení.Foto: Kateřina Šulová

Lidé závislí na drogách jsou častými pachateli trestných činů, i proto vynakládá Jihočeský kraj značné prostředky na prevenci a chod protidrogových zařízení.
Drogově závislí mají možnost využívat anonymní kontaktní centra, která působí v každém z bývalých okresních měst. Ta se potýkají s nedostatkem finančních prostředků, přesto si některá z nich teď dopomohou k penězům.
„Do konce října mohou žádat organizace o peníze z grantového programu Minimálně síť protidrogových služeb,“ potvrdil po úterním jednání krajského zastupitelstva náměstek hejtmana Vladimír Pavelka. Výzva se týká jak kontaktních a substitučních center, tak organizací zabývajících se terénními programy. Kraj přispěje celkovou částkou 4,8 milionu korun, pro granty do konce října je vyčleněna částka ve výši 230 000 korun.
„Organizace mohou žádat na pokrytí osobních nákladů,“ doplňuje Pavelka.
Pracovníci kontaktních center finanční injekci vítají. „O peníze zřejmě požádáme,“ potvrdil Roman Pešek z píseckého občanského sdružení Arkáda. Jeho zaměstnanci provozují v Písku jak kontaktní centrum, tak zabezpečují substituční program, kdy klienti dostávají pod lékařským dohledem náhražky místo tvrdých drog. „S nedostatkem peněz se potýkáme stejně jako další neziskové organizace,“ stěžuje si Pešek. „Stát počítá s tím, že tuto pomáhající profesi v neziskové sféře dělají lidé humánně zaměření, kteří si radši utáhnou opasky.“
Peníze musí každoročně shánět také Kontaktní centrum Auritus v Táboře, které vzniklo při zdejší Farní charitě již před deseti lety.
„Píšeme asi dvacet projektů ročně,“ prozrazuje vedoucí centra Hana Vojtěchová. „Získáváme peníze z fondů Evropské unie, pomáhá nám i kraj. Pro letošek už naštěstí máme provoz pokrytý. Tenhle grant spíš využijí organizace, které nemají peníze na provoz, jsou v tísni a musely by propouštět a zařízení zavřít.“

21.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Již nejsou mezi námi

Ilustrační obrázek.

Poslední rozloučení na Táborsku

Odjel rovnou na dvou motorkách

Ratibořice - Z jedné stodoly zmizely hned dvě motorky naráz.

Zastupitelé rozhodnou o přesunu hvězdárny

Tábor - Radní doporučí zastupitelům, aby je podpořili v přesunu zařazení hvězdárny.

Soběslavská školka předložila nejlepší projekt

Soběslav - Soběslavská školka z Nerudovy ulice se zapojila do aktivity eTwinning.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení