VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE JANEČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Po srbských bojích tekla řekou krvavá voda

Katov - Václav Přívozník z Katova rukoval do první světové války hned v roce 1914. Život mu zachránilo pravidelné modlení se k Bohu v kostele.

Borotín zvládnou i méně zdatní cyklisté

Táborsko /CYKLOVÝLET/ – Nasednout na kolo a vyjet do přírody není na Táborsku zas tak těžkým úkolem. Zajímavá je trasa například na Borotín. Ta je součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 11 GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ.

Košičtí hasiči uhasí oheň a pak trénují na soutěžích

Košice /PŘEDSTAVUJEME SDH TÁBORSKA/ - Dlouhou historií se může pochlubit i košický sbor dobrovolných hasičů. V současné době má padesát členů, z toho dvanáct žen.

Na náboženství si chodila pro lentilky

Vlastiboř /Zaniklé školy Táborska/ - Nová škola byla ve Vlastiboři postavena v roce 1903. Sloužila 61 let. Dnes je opravená a v soukromém vlastnictví.

Místo bourání chtějí mít z bývalé základky mateřinku

Veselí nad Lužnicí - Nevyužívaná budova bývalé obecné školy v Horusicích chátrá. Místní ji chtějí rekonstruovat, veselská radnice raději zbourat.

Veselí nad Lužnicí vstoupilo do asociace cykloměst

Veselí nad Lužnicí – Město, ve kterém se cyklistika stala populárním sportem, se zapojí do Asociace měst pro cyklisty. Pro tento krok zvedli ruku na minulém jednání veselští zastupitelé.

Parkování zkontrolují přes QR kód

Tábor - Tábor změnil od 1. května parkovací systém. Novou kartu si zatím vyzvedlo 88 řidičů.

Stavbaři odstraňují závady a nedodělky

Tábor - Do závěru akce odbahňování Jordánu zbývá ještě více než měsíc a na staveništi stále panuje čilý ruch. Pokračují například práce na stavbě sedimentační hrázky u vtoku do nádrže.

Srbské knedlíky mu zabily kamaráda

Mlýny/ 1. světová válka - Josef Vorel rukoval do války hned po mobilizaci. Konce bojů se dožil. Zemřel v prosinci 1918 na španělskou chřipku

Viličtí trhli rekord v dopravě vody ze stroje do stroje

Vilice/ Představujeme SDH Táborska  – Když se řekne Sbor dobrovolných hasičů Vilice, znalce hudby hned napadne rockový open air festival. 

Pes si zaběhá na třech místech

Veselí nad Lužnicí - Nová vyhláška o veřejném pořádku začne ve Veselí nad Lužnicí platit už od července

Veselští by rádi povýšili. O občanky

Veselí nad Lužnicí - Veselí se chce vrátit na konec roku 2002, kdy měl úřad daleko více kompetencí

Učitele Eberleho zásoboval cigaretami

Zálší - Škola v Zálší fungovala od roku 1856. Posledních pět dětí si pro vysvědčení přišlo nedávno, v roce 2009

Historický Tábor zaplní kejklíři pod hvězdami

Táborsko – Setkání rodáků, sraz motorek, ale také Veselské slavnosti, koncert ve vesnickém klubu či pouť v Nadějkově. To je jen malý výčet kulturních akcí tohoto víkendu.

Novou zeď ve Veselí prověří až další povodně

Veselí nad Lužnicí/ Rok po povodní - Červen letošního roku je zatím naštěstí naprosto jiný než ten loňský. Tehdy Veselští se strachem v očích pozorovali, kam až vystoupá Bechyňský potok, řeka Lužnice, i jak se s dešti vyrovná Nežárka.

Ve Veselí budou fandit i fotbalové staré gardě

Veselí nad Lužnicí – Veselské slavnosti patří k tradičním akcím města. Nejen proto si organizátoři dávají záležet na výběru programu. Marcely Rybářové, vedoucí kulturního domu, jsme se v rozhovoru zeptali, nač se letos mohou návštěvníci těšit. Ani letos se však slavnosti neobejdou bez dopravního omezení. Řidiči se na drobné komplikace mají připravit zejména v centru města.

Mistrovství světa ve fotbale začíná již dnes

Tábor - Mistrovství světa ve fotbalu, které se koná v Brazílii, začíná již dnes. Přestože se český tým prestižní hry neúčastní, sledovat ho budou i tuzemští fandové. Nenechá si ho ujít například Jan Čásenský, bývalý hokejista z Tábora

Desítka školáků doprovodila štafetu k hranici

Bechyně – • 8. ročník štafetového běhu Corpus Domini odstartoval z Prahy a skončí až v italském městě Orvieto.• Štafetový běh vede po stopách cesty českého kněze Petra z roku 1263 z Prahy do Říma. Při této cestě došlo k církevní události, na základě které se po celém světě slaví svátek Corpus Domini, tedy křesťanský svátek Božího těla.• Při cestě do Říma či návratu z něj zastavil v Bolseně, kde údajně vyslovil pochybnost o skutečné přítomnosti Krista ve svátosti oltářní. Když pak sloužil mši v bolsenském kostele sv. Kristiny, odehrál se zázrak.• Po požehnání, jímž se hostie mění v Tělo Páně, se zalila krví a kapky padaly na oltář i dlažbu.• Slavnost Corpus Domini (Slavnost Těla a Krve Páně) se slaví po celém světě každý rok vždy šedesát dnů po Velikonocích.• Tato křesťanská tradice má počátky v Itálii, v roce 1263 byla rozšířena papežem Urbanem IV. na křesťany v Evropě. e název mezinárodní štafety, která v neděli v 8 hodin ráno vyběhla od Staroměstské radnice v Praze. Skončí až v italském městě Orvieto. Štafeta vede po stopách českého kněze Petra, který se roku 1263 vydal z Prahy až do Říma.

Řidiči, na dlouhou cestu si pozvěte kamaráda

Tábor – Vysoké letní teploty vítají provozovatelé koupališť či prodejci zmrzliny. Hasiči, záchranáři ani řidiči je rádi nemají. Ne každý organismus totiž dobře snáší teploty odpovídající tropům. A navíc se zvyšuje riziko požárů.

Chatu přivalili zpět na kuláčích

Tábor – Povodně se minulý rok v červnu nevyhnuly ani zahrádkářské osadě u Malého Jordánu. Majitelé rekreačních objektů a zahrádek mohli jen ze silnice pozorovat, jak voda pohlcuje to, na čem se předtím tak nadřeli. Drala se přes hráz, parkoviště i místní komunikaci.

Návštěvníci si vyzkoušeli speciální brýle

Tábor - Desítky návštěvníků přilákal v sobotu Den BESIPu, který se konal v sobotu na parkovišti před táborským zimním stadionem.

OBRAZEM: Zlukov se bavil dřevorubeckou show

Zlukov - Zlukovští v sobotu pořádat druhé slavnosti, při nichž se setkali nejen rodáci, ale také přátelé obce

Výročí tratě připomenou až v září

Veselí nad Lužnicí - Trať z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic v tichosti oslavila 140. narozeniny

Od povodní stále žije v karavanu na zahradě

Rataje/ Stádlec – Metr sedmdesát. Na takovou výšku vystoupala loni hladina říčky Smutná v Ratajích. Obec dokáže rozdělit na tři díly.

Krojovaný průvod zaplnil soběslavské náměstí

Soběslav – Už 85. narozeniny si v sobotu připomněla soběslavská obec baráčníků. Své výročí oslavili s celým městem.

V Přehořově hasiči nevymřou. Už zacvičují dětské členy

Přehořov – Přehořovští dobrovolní hasiči mohou klidně spát. Už se nemusí bát o budoucnost sboru, protože letos se podařilo založit družstvo dětí. Už má čtrnáct členů.

Víkend pobaví slavnostmi, divadlem i hasičskou soutěží

Táborsko – Kulturní akce odstartují rybářskou soutěží. Poté je vystřídají hasiči, muzejní prohlídka, ale také setkání motorkářů, rodáků v Myslkovicích i divadelní představení.

Přijďte fandit, Bechyní poběží štafeta až do Itálie

Bechyně – Štafetový běh z Prahy do italského města Orvieto, se zastaví i v Bechyni před radnicí. Letos se koná osmý ročník a ve městě nad Lužnicí má třetí zastávku.

Mladíka, který si chtěl sáhnout na život, vypátrala policie včas

Bechyně – Třiadvacetiletého mladíka z Bechyně, který si chtěl podle všeho sáhnout na svůj život, se podařilo zachránit. Jak uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek, už v úterý se na jeho bechyňské kolegy obrátil místní občan s naléhavou prosbou.

Fanoušci se honili se strážníky

Tábor - Tři fotbaloví fanoušciz Českých Budějovic měli ve středu oplétačky s táborskými strážníky. Když večer krátce po půlnoci navštívili bar v Palackého ulici, využili krátké nepřítomnosti číšníka a utekli z provozovny bez zaplacení útraty.

Voda přišla rychleji, než čekali

Bechyně/ ROK PO POVODNI – Pokud bychom se vrátili o rok zpátky na den přesně do bechyňského Zářečí, naskytl by se nám pohled na místní obyvatele, jak odklízejí škody po rozbouřené Lužnici. Dostat bahno z jejich obývacích pokojů a kuchyní jim pomáhali dobrovolní hasiči. Ti se pokoušeli brát situaci s nadhledem.

Trojice trénovala šplh na stožáru

Tábor – Pro trénování pouličního parkouru si dva mladíci a dívka ve věku 15 a 17 let nevybrali nic jiného než stožár na vlakovém nádraží. Radost z velkého rozhledu jim ale dlouho nevydržela. Ve 21.13 hodin na jejich počínání upozornil zaměstnanec sladovny, který neváhal a zavolal k místu adrenalinu strážníky.

Pachatele krádeží aut dopadli policisté lehce, po krátké honičce

Tábor – Táborští policisté si mohou připsat další čárku za dopadeného pachatele. Tentokrát v jejich hledáčku uvízl čtyřiadvacetiletý vykradač a zloděj aut z Prahy.

U Horusic se srazil náklaďák s dodávkou

Veselí nad Lužnicí - Vyproštěním osob skončila srážka nákladního vozidla a dodávky u Horusického rybníka u Veselí nad Lužnicí

Soběslavští baráčníci udržují zvyky už 85 let

Soběslav - Udržovat staročeské zvyky, obyčeje, pečovat o národní kroje, folklór či pořádat výstavy nebo se zapojovat do národopisných slavností a zájezdů. To je hlavním úkolem soběslavských baráčníků. Že své poslání plní již dlouhé roky, dokazuje letošní výročí. Připomenou si již 85 let od doby, kdy obec baráčníků v Soběslavi vznikla.

V Táboře zakázali pobyt třem osobám

Tábor - Jednu motorizovanou hlídku na denní službu vyčlenili táborští strážníci na trvalý dohled nad podnapilými bezdomovci, kteří žijí v různých částech města. Na jejich linku se totiž množí stížnosti občanů, které lidé bez domova často obtěžují.

Kulka ho vrhla do náručí kamaráda

Budislav/ 1. světová válka - Do zákopů rukovali bratři František a Jan Matějkovi z Budislavi. Oba byli na frontě zranění. Přežil jen mladší Jan

Hasiči z Radenína se starají nejen o kulturní vyžití obce

Radenín/ Představujeme SDH - Dobrovolný sbor hasičů Radenín má kromě soutěží v požárním sportu na starosti také kulturní činnost v obci.

Dětské dny doplní vystoupení ochotnických divadelníků

Táborsko – Výročí výuky ve škole, ochotnická divadla v Jistebnici, hasičská soutěž v Horusicích či dětské dny. To je víkendový program.

Návštěvníky na expozici vítali chlebem a solí

Soběslav - Historické fotografie, tradiční jídlo a kroje. Tak vypadala úterní vernisáž v soběslavské knihovně k 85. výročí založení obce baráčníků v Soběslavi. Každého návštěvníka, který si přišel začínající výstavu prohlédnout, uvítali u vstupu tradičně – chlebem a solí. Ochutnal i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek 

Kvůli hruškám běželi kluci až na hráz

Horusice - Současná budova bývalé školy se v Horusicích otevřela v roce 1897. Po osmdesáti letech se ale zavřela a od té doby pomalu chátrá

Prodejce drog zadrželi policisté

Tábor – Tři prodejce drog z Táborska, dva muže a jednu dívku, zadrželi na začátku týdne policisté. Mezi uživatele distribuovali vedle marihuany také pervitin.

Cyklistku transportoval vrtulník do Budějovic

Táborsko – Škoda 201 tisíc, nepřiměřená rychlost, nesprávný způsob jízdy či nedání přednosti. To je bilance pondělních nehod na táborských silnicích.

Obrazem: Bambi potěšilo spousty dětí

Planá nad Lužnicí – Sportovní centrum u vlakového nádraží přilákalo v sobotu odpoledne rodiny s dětmi na přehlídku organizací pracujících pro děti a mládež.

Na frontě kromě bojování také vařil. Surovin měl plné vagóny

Kozmice/ 1. sv. válka - Josef Slavíček z Kozmic se v 1. světové válce dostal do Ruska, v Čechách byl zběhem

Do košíku naskládala stovku věcí za tisíce

Tábor – Policisté pátrají po ženě středního věku, která ve středu mezi šestou a sedmou hodinou večerní nakupovala s mladší dívkou v Intersparu na Chýnovské ulici v Táboře. Zboží ale se spolupachateli ukrást nestačila.

Na Soukeníku zavoní guláš, na Šelmberk zavítá historie

Táborsko – Víkend připravil kulturní vyžití pro celou rodinu. Kromě cyklistiky můžete zvolit festival historických řemesel či další ročník GulášFestu. Za návštěvu však stojí i Benešova vila, kde uskuteční program k jeho 130. narozeninám. V neděli se nabízí slavnosti v Měšicích.

U Turovce se srazila tři vozidla

Turovec – Střepy, úlomky plastů a dvě lehce zraněné osoby. Tak skončila dopravní nehoda, k níž došlo ve čtvrtek krátce po druhé hodině odpolední na silnici u Turovce.

Hořičtí hasiči soutěží a těší se na tradiční srandamač

Dolní Hořice/Představujeme SDH Táborska – Dolnohořičtí hasiči patří k těm, kteří se pravidelně účastní hasičských soutěží.

Tábor na odpad přidá 20 milionů

Tábor - Konec května je termínem, kdy je třeba zaplatit odpady. Výše poplatku se nezměnila

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT