VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ DINTAR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Divadlo rozezní Jihočeská filharmonie

Tábor – Ve středu od 19 hodin se ve velkém sále Divadla Oskara Nedbala odehraje koncert s názvem Česká hudba zní.

Barevný čtvrtek ve slavnostním

Tábor - Divadlo Oskara Nedbala se chystá na již 368. díl cestopisného cyklu Barevný čtvrtek.

Řídil auto pod vlivem

Planá nad Lužnicí - Táborští dopravní policisté zahájili trestní řízení proti místnímu třicetiletému muži.

Císařský rozcestník je opět na místě

Tábor – Na křižovatku pod Černými mosty se v pondělí dopoledne vrátil rozcestník císařské cesty.

Jako patolog pomáhá Josef Kult hlavně živým

Tábor - Josef Kult je primářem patologie v táborské nemocnici. Pochází z Českých Budějovic, medicínu vystudoval v Plzni.

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Nepropásněte! V seriálu Naši prvňáci představíme děti ze ZŠ v Jistebnici

Táborsko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky ze ZŠ v Jistebnici. Jejich fotografie najdete v tištěném Táborském deníku ve středu 17. října. 

OBRAZEM: V Táboře si dali sraz majitelé automobilů Ford Mustang

Tábor - V neděli v dopoledních hodinách se v Táboře uskutečnil první ročník srazu majitelů automobilů Ford Mustang.

Festival čokolády letos už popáté

Tábor - Cílem festivalu bylo představit široké veřejnosti špičkovou čokoládu ve všech možných formách a podobách.

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Lékařská pohotovost na Táborsku

Táborsko - Přinášíme přehled, kam zajít o víkendu k lékaři.

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Na škodovce se vyřádil vandal

Tábor - Škodu ve výši 10 tisíc korun způsobil na vozidle Škoda zatím neznámý vandal.

Piráti odmítli jednání s ANO

Tábor - Jednání o podobě táborské koalice jsou v plném proudu. Piráti se však po interním hlasování rozhodli nepokračovat ve vyjednávání s ANO.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Koncert podpoří Bílou pastelku

Tábor - V krásném prostředí klokotského kostela se rozezní v sobotu 13. října od 14.30 hodin benefiční koncert, který podpoří sbírku Bílá pastelka.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Zoo ukáže krásy daňčí říje

Tábor - Daňčí říje, která v těchto dnech vrcholí, patří k nejimpozantnějším představením, které lze v české přírodě sledovat.

Zloděj ukradl sbírku 700 mobilů

Tábor - Policisté hledají zloděje, který se v blíže neurčené době od 17. září do 7. října vloupal do sklepní kóje v panelovém domě číslo 2748 v Berlínské ulici na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře.

Dny zdraví na náměstí TGM

Tábor - Ve středu startuje osvětová kampaň zaměřená na podporu zdraví a zdravého životního stylu obyvatel.

Tábor se stal absolutním vítězem v soutěži Jihočeské sestřičky

Strakonice/Tábor - V sobotu se ve strakonické nemocnici uskutečnil čtvrtý ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička roku 2018. V kategorii vyšších odborných škol a vysokých škol zvítězil tým Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické České Budějovice, v kategorii středních škol pak tým Střední zdravotnické školy Tábor, která se zároveň stala absolutním vítězem.

Tábor: Jednání o koalici už začala

Tábor - Dva nejsilnější povolební hráči Tábor 2020 a hnutí ANO se pustili do vyjednávání o možné podobě budoucí koalice.

V seriálu Naši prvňáci představíme děti ze ZŠ v Borotíně

Táborsko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky ze ZŠ v Borotíně. Jejich fotografie najdete v Táborském deníku ve středu 10. října. Nezapomeňte si tedy noviny pořídit včas!

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Tábor 2020 těsně vyhrál. Koalice s ANO ale nestačí

Táborsko - Táborské volby do zastupitelstva ovládli dva silní hráči: vítězný Tábor 2020 s 18,98 procenty a za ním hnutí ANO 2011 s 17,71 procenty. Obě hnutí získala po šesti mandátech. Jenže pro získání nadpoloviční většiny v zastupitelstvu je potřeba 14 hlasů. I kdyby se vítězové spojili, budou potřebovat třetího a zřejmě i čtvrtého do party.

Díkůvzdání za úrodu v Chýnově

Chýnov - Kozí farma v chýnovském dvoře U Svobodů prožije v neděli už tradiční Díkůvzdání za úrodu. A jak se stalo v předchozích letech zvykem, bude u toho znovu veselo. 

Ve volební komisi není Jiří Jäger žádným nováčkem

Chýnov - V Chýnově mají tři volební obvody. Ten největší, jenž čítá necelou tisícovku oprávněných voličů, jsme v pátek odpoledne navštívili. Protože se nachází v místní městské knihovně, vítají nás na zdech dětské kresby.

Vrata starosty vyzdobil vandal malbou šibenice

Běleč - O tom, že předvolební boj může mít i svou odvrácenou stranu, se přesvědčil starosta Bělče u Mladé Vožice Stanislav Šmejkal. V noci ze čtvrtka na pátek mu totiž neznámý vandal vyzdobil vrata šibenicí a velkým nápisem UDH.

Do voleb jdou ženy i mladí

Táborsko - Kandidátní listiny odkryly pestrou paletu rozličných povolání zájemců o ovlivnění života v obcích a městech.

Řídil kamion s dvojkou v krvi

Tábor - Policisté zahájili trestní řízení proti řidiči kamionu s návěsem, který na silnici ve směru od Plané nad Lužnicí na Soběslav vjel do prostoru rozestavěné silnice a mostu.

Děti se pobaví o výročí republiky

Tábor - Ve středu od 14 do 16 hodin je v prvním patře knihovny připraveno zábavné vědomostní odpoledne pro děti s názvem 100 let republiky.

Sportovci získali nové zázemí

Veselí nad Lužnicí - Ve veselském sportovně relaxačním areálu se v úterý slavnostně otevře nové zázemí sportoviště. Stavba trvala dva roky a vyšla na 45 milionů korun.

Nepropásněte! V seriálu Naši prvňáci představíme děti ze ZŠ Mistra Jana

Táborsko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky z waldorfské ZŠ Mistra Jana v Ratibořských Horách. Jejich fotografie najdete v tištěném Táborském deníku ve středu 3. října. Nezapomeňte si tedy noviny pořídit včas!

Vyrazili na triatlon podpořit lidi s epilepsií

Veselí nad Lužnicí - V pátek se ve veselských pískovnách konal tradiční EPPI vodácký triatlon. Akci na podporu lidí s epilepsií pořádal u příležitosti Národního dne epilepsie spolek EpiStop.

Senioři půjdou do zoo se slevou

Tábor - Na první říjnový den připadá každoročně mezinárodní den seniorů. Zoologická zahrada v Táboře se rozhodla jej oslavit s denním předstihem a připravila pro všechny návštěvníky ve věku nad 70 let dvacetiprocentní slevu na vstupném.

Tabook oživí Tábor už posedmé

Tábor - Do města nad Jordánem se ve čtvrtek 27. září nastěhoval sedmý ročník festivalu malých nakladatelů, ale také jejich autorů, překladatelů, redaktorů, editorů či knihovníků.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Lékařská pohotovost na Táborsku

Táborsko - Přinášíme přehled, kam vyrazit o prodlouženém víkendu k lékaři.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Veselské ženy mají svou kandidátku

Veselí nad Lužnicí - Ve Veselí nad Lužnicí postavily ženy svou vlastní kandidátní listinu: Ženy pro město.

Zloděj vykradl rekreační chalupu

Budislav - V blíže neurčené době od 7. do 21. září vnikl neznámý zloděj na pozemek jedné z rekreačních chalup na jihovýchodním okraji Budislavi.

Ze stavby zmizelo nářadí za více než 150 tisíc korun

Kladruby - Policisté pátrají po zloději, který se v době mezi čtvrteční pátou hodinou odpolední a půl osmou hodinou ranní následujícího pátku vloupal do stavebního kontejneru, odstaveného na stavbě chodníků u hlavního silničního tahu I/19 v katastru obce Kladruby na Chýnovsku. 

Hospic Jordán se otevře lidem

Tábor - Tuto středu 26. září od 9 do 17 hodin se koná Den otevřených dveří v Domácím hospicu Jordán v Táboře.

Veselí nabídne v kulturním domě besedu o filmech

Veselí nad Lužnicí - V úterý 25. září se můžete těšit na zajímavou besedu ve veselském kulturním domě, poslechnout si přijďte přednášku předsedy táborského filmového klubu Luboše Dvořáka.

Vandal poškodil auto

Sudoměřice u Bechyně - Policisté vyhlásili pátrání po pachateli, který v době mezi páteční osmou a devátou hodinou večer poškodil osobní automobil Ford Focus, zaparkovaný v průjezdu domu č. 42 v Sudoměřicích u Tábora. Do levého předního blatníku a předního nárazníku vyryl ostrým předmětem hluboké rýhy. Majitel odhadl svou škodu na částku nejméně 8000 korun.

V seriálu Naši prvňáci představíme děti ze ZŠ Orbis-Pictus

Táborsko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky z církevní ZŠ Orbis-Pictus v Táboře. Jejich fotografie najdete v Táborském deníku ve středu 26. září, a to na straně 13. Nezapomeňte si tedy noviny pořídit včas!

Vichřice odnesla střechu základní školy

Sezimovo Ústí - V neděli kolem desáté hodiny večer zasáhla Sezimovo Ústí vichřice, která nejen vyvrátila několik stromů, ale uvolnila i celou střechu na Základní škole Švehlova.

Koncert otevře dveře už pošesté

Tábor - V pátek 28. září od 13 hodin vypukne na náměstí TGM další ročník "Koncertu, který otevírá dveře - pošesté", jehož pořadatelem je centrum Kaňka.

Dopadli zlodějku

Tábor - Táborští policisté ve čtvrtek 20. září oznámili

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT